Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Face ID - Klíčová biometrická technologie od Applu | Slovník pojmů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Face ID - Klíčová biometrická technologie od Applu | Slovník pojmů

Co je to Face ID a jak funguje?

Face ID - Klíčová biometrická technologie od Applu


Face ID. Možná jste s tímto výrazem už někdy narazili, zvlášť pokud jste majitelem některého z novějších modelů iPhone. Tato zkratka ale může někomu připadat jako jazykolam nebo technologický žargon. V našem slovníku pojmů se snažíme vysvětlit technologie tak, aby jim rozuměl naprosto každý. A přesně na to je tu dnešní příspěvek.

Face ID je technologie, kterou vyvinula a patentovala společnost Apple. Poprvé byla představena v roce 2017 s uvedením modelu iPhone X na trh. Face ID nahradilo původní metodu odemykání telefonu pomocí otisku prstu, známou jako Touch ID.

Tato technologie využívá biometriku, tedy vědu zabývající se identifikací jedinců na základě jejich biologických a chování charakteristik. V případě Face ID jde o rozpoznání obličeje.

Jak ale takové rozpoznávání obličeje funguje? Proces je poměrně jednoduchý, ale zároveň fascinující. Když se podíváte na svůj iPhone, Face ID začne mapovat geometrii vašeho obličeje pomocí detailního 3D skenování.

Infračervený projektor umístěný v horní části telefonu vystřeluje více než 30 000 neviditelných bodů, které pokrývají tvář. Tyto body pak infračervená kamera zachytí a vytvoří tak unikátní mapu vaší tváře.

Tyto informace se pak porovnají s daty uloženými v telefonu. Pokud se skenovaný obličej shoduje s uloženými daty, telefon se odemkne. A to vše se stane během zlomku sekundy.

Důležité je zdůraznit, že data o vašem obličeji jsou uložena přímo v zařízení a nejsou nikam odesílána. To znamená, že jsou v bezpečí a chráněna před zneužitím.

Face ID tak nabízí pohodlný a bezpečný způsob, jak uživatelům umožnit přístup k jejich zařízení a současně jim poskytnout vysokou úroveň bezpečnosti.

Věříme, že jsme vám pojem Face ID dostatečně objasnili. Pokud máte další otázky či nejasnosti, neváhejte nás kontaktovat nebo se podívat na další výrazy v našem slovníku pojmů.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Face ID - Klíčová biometrická technologie od Applu | Slovník pojmů | Eri | Zpět na úvodní stránku