Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Facebook slovník: Význam zkratek a výrazů, které potřebujete znát

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Facebook slovník: Význam zkratek a výrazů, které potřebujete znát

Facebook: Výrazů a zkratek průvodce

Facebook slovník: Význam zkratek a výrazů, které potřebujete znát


Sociální média se staly nedílnou součástí našeho života a jedním z nejvýznamnějších je bezpochyby Facebook. S více než 2 miliardami uživatelů po celém světě je důležité porozumět jeho terminologii pro efektivní komunikaci a použití. V této sekci se pokusíme vysvětlit několik klíčových výrazů a zkratek využívaných na Facebooku.

1. Profil a Timeline: Profil je váš osobní účet na Facebooku. Timeline, který by se dal přeložit jako časová osa, je stránka, kde se zobrazují všechny vaše aktivity, příspěvky a události v chronologickém pořadí.
2. Přátelé: Na Facebooku jsou vaši "přátelé" lidé, které jste přijali do své sítě. Můžete s nimi sdílet příspěvky, posílat zprávy a vidět jejich aktivity.
3. Status: Status je aktualizace, kterou sdílíte na své Timeline. Mohou to být myšlenky, fotografie, citáty nebo odkazy.
4. Like (Líbí se mi): "Like" nebo "Líbí se mi" je funkce, která umožňuje uživatelům vyjádřit souhlas nebo podporu pro příspěvky jiných uživatelů.
5. PM a DM: PM znamená "Private Message" a DM "Direct Message". Obě tyto zkratky se používají pro soukromé zprávy mezi uživateli mimo veřejnou Timeline.
6. Pokud vidíte zkratku "FB", jedná se jen o zkratku pro Facebook.
7. News Feed: "News Feed" nebo "Novinky" je stream příspěvků a aktualizací od vašich přátel a stránek, které sledujete.
8. Tag: "Tagování" je proces přidání odkazu na profil jiného uživatele do příspěvku nebo fotografie. Uživatel, který byl označen, dostane o tomto oznámení.
9. Pokes: "Poke" nebo "Šťouchnutí" je funkce, která umožňuje uživatelům upozornit ostatní uživatele bez konkrétní zprávy.
10. Wall: "Wall" nebo "Zeď" se vztahuje na prostor Profile, kde uživatelé mohou psát příspěvky nebo sdílet obsah.

Facebook je plný dalších slov a zkratek, které pomáhají uživatelům lépe navigovat a komunikovat. Doufáme, že tento průvodce vám pomůže lépe porozumět Facebook jazyku a zlepšit vaše zážitky s touto sociální sítí.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Facebook slovník: Význam zkratek a výrazů, které potřebujete znát | Eri | Zpět na úvodní stránku