Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Fake News: Rozkrývání skutečnosti za lživými informacemi

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Fake News: Rozkrývání skutečnosti za lživými informacemi

Fake News: Rozkrývání skutečnosti za lživými informacemi

Fake News - Vysvětlení a dopad nepravdivých zpráv


Fake news - termín, který se stále častěji objevuje v našem slovníku. Oč jde? Jsou to zprávy, které se na první pohled mohou tvářit jako pravdivé, ale které ve skutečnosti obsahují lživé informace nebo jsou zcela zkonstruované. Ve světě, kde se informace šíří rychlostí blesku, může mít šíření fake news obrovský dopad.

Takže, jak bychom mohli fake news definovat podrobněji? Fake news jsou vlastně jakýsi moderní druh propagandy. Využívají se k tomu, aby představily zkreslený obraz reality a ovlivnily veřejné mínění. Autoři těchto "zpráv" si často vybírají senzibilní témata, která udrží čtenáře v napětí a zvědavosti.

Představte si, že jste na sociální síti a najednou narazíte na článek s nadpisem "Obyvatelé města X jsou ve velkém nebezpečí - Vláda zatajila nákazu smrtelného viru". S takovým titulkem to může být těžké odolat kliknutí. Ale když začnete číst, zjistíte, že článek neuvádí žádné zdroje nebo konkrétní důkazy. Přesto ho lidé sdílejí, protože je to přitažlivé a dramatické. A tak se začíná šířit panika, která vede k nepokoji a strachu.

Na druhou stranu, fake news nejsou jen o strachu a panice. Mohou být také použity k diskreditaci určitých osob nebo institucí. Představte si, že jste politik a najednou se objeví článek tvrdící, že jste zapleten do korupčního skandálu. Ačkoli je to úplně nepravdivé, lidé to mohou začít věřit a vaše reputace je poškozena.

Jak tedy rozpoznat fake news? První věc, kterou byste měli udělat, je ověřit, zda je informace podložena důvěryhodnými zdroji. Zkuste se podívat na to, zda jsou informace konzistentní v různých zdrojích zpráv. Pokud je to možné, zkontrolujte si informace sami.

Vždy si pamatujte, že vědomí je moc. S tímto výkladem, doufám, že budete mít lepší představu o tom, co je to fake news a jak se s ní vypořádat. Buďte vždy opatrní a zůstaňte vzdělaní, aby vás nikdo nemohl snadno manipulovat.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Fake News: Rozkrývání skutečnosti za lživými informacemi | Eri | Zpět na úvodní stránku