Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Fakebook: Průvodce po online světě a jeho pojmech

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Fakebook: Průvodce po online světě a jeho pojmech


Fakebook a další termíny z online světa

Jeden z nejdůležitějších prvků pochopení jakéhokoliv nového konceptu nebo technologie je pochopení základních pojmů, které s ním souvisejí. V případě Fakebooku a dalších aspektů online světa je to důležitější než kdy jindy, protože tato slova a fráze nám umožňují lépe chápat, jak se pohybovat a jak se chránit v digitálním prostoru.

Začněme tedy s naším prvním pojmem, kterým je samotný "Fakebook". Fakebook je simulátor sociální sítě, který byl vytvořen jako výukový nástroj pro mladé lidi. Jeho hlavním cílem je naučit je, jak se bezpečně a odpovědně chovat online. Fakebook poskytuje bezpečné prostředí, kde si mohou vyzkoušet různé situace, které mohou nastat na skutečných sociálních sítích, aniž by riskovali svou osobní bezpečnost.

Dalším významným pojmem je "kyberšikana". Kyberšikana je forma šikany, která se děje online. Může zahrnovat jakékoliv útoky, urážky nebo škodlivé komentáře, které jsou směřovány na jednotlivce prostřednictvím digitálních prostředků. Toto je jedna z klíčových oblastí, které Fakebook pokrývá, aby mladým lidem ukázal, jak se s tímto typem chování nejlépe vypořádat.

"Kyberstalking" je další pojem, který stojí za to znát. Jedná se o neustálé obtěžování nebo pronásledování jednotlivce online. Toto může zahrnovat neustálé posílání zpráv, sledování online aktivit nebo dokonce hrozby fyzického násilí.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitým pojmem, který byste měli znát, je "sexting". Sexting je odesílání sexuálně explicitních zpráv nebo obrázků, obvykle prostřednictvím mobilních zařízení. Toto je další oblast, kterou Fakebook pokrývá, učí mladé lidi, jak se chovat, když se setkají s takovým chováním.

Tyto pojmy jsou nástroje, které nám pomáhají lépe rozumět online světu a jeho potenciálním nástrahám. Fakebook je jedním z nástrojů, které nám pomáhají tyto pojmy pochopit a naučit se, jak se s nimi vypořádat. Vždyť jak říká staré přísloví: vědění je moc.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Fakebook: Průvodce po online světě a jeho pojmech | Eri | Zpět na úvodní stránku