Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozumění technologii faxování

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozumění technologii faxování

Co je to fax a jak funguje?

Rozumění technologii faxování - SLOVNÍK POJMŮ


V dnešní době digitalizace a moderních technologií může být slovo "fax" pro někoho možná trochu zastaralé. Nicméně stále existuje mnoho firem a odvětví, které tuto technologii využívají, a proto je důležité rozumět tomu, co toto slovo znamená a jak funguje tato technologie.

Fax (zkratka z anglického "facsimile") odkazuje na elektronický přístroj, který je schopen skenovat dokumenty, převádět je do formátu, který může být přenášen po telefonní linii, a poté je doručovat do jiného faxového stroje kdekoli na světě. Tento proces je známý jako faxování.

Termín "telefax" je pak jen jiný název pro stejný přístroj a proces. Obě tyto slova jsou často používána zaměnitelně.

Jedná se o technologii, která byla velmi populární ve druhé polovině 20. století, kdy byla jedním z hlavních způsobů, jakým firmy a jednotlivci komunikovali a sdíleli dokumenty na dálku.

Faxové stroje fungují tak, že skenují dokument a převádějí každou stránku do sady horizontálních čar. Každá čára je pak převedena na sérii audio tónů, které jsou poslány po telefonní linii. Na druhé straně linky je faxový stroj, který přijímá tyto tóny a převádí je zpět do obrazu, který je pak vytisknut na papír.

Dnes je faxování stále používáno v některých oborech, především tam, kde je nutné poslat dokumenty, které vyžadují podpis, jako jsou smlouvy nebo lékařské záznamy. Nicméně modernější alternativy, jako je e-mail, cloudové úložiště a digitální podpis, se stávají častějšími.

V současné době se často používá také takzvaný IP fax, což je technologie, která umožňuje odesílat a přijímat faxy pomocí internetového připojení místo tradiční telefonní linky. Tento proces je rychlejší a efektivnější, protože nevyžaduje tiskání dokumentů.

Výhodou faxování je jeho jednoduchost a univerzálnost. Bez ohledu na to, kde se nacházíte na světě, pokud máte přístup k telefonní linii, můžete odeslat nebo přijmout fax.

I když se tato technologie možná zdá být zastaralou, v mnoha případech je stále nepostradatelnou součástí každodenního byznysu. Je důležité rozumět tomu, jak funguje, abychom byli schopni efektivně komunikovat a sdílet informace v globálním měřítku.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Rozumění technologii faxování | Eri | Zpět na úvodní stránku