Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co znamená Feed? Komplexní průvodce pro digitální nováčky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co znamená Feed? Komplexní průvodce pro digitální nováčky

Co je to "Feed"?

Co znamená "Feed"? Komplexní průvodce pro digitální nováčky


V současném digitálním věku se setkáváme s mnoha termíny a zkratkami, které pro řadu z nás mohou být matoucí a nesrozumitelné. I když některé z nich vypadají jako mimozemský jazyk, jejich pochopení je klíčem k lepšímu porozumění digitálního světa. Jeden z těchto termínů je "Feed".

Pojem "Feed", který se v češtině nejčastěji překládá jako "kanál" nebo "zdroj", se v digitální sféře používá k označení proudu, streamu nebo zdi aktuálních informací a novinek. Tento termín je univerzální a může se vztahovat na různé platformy a služby.

Feed na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Instagram, je základní zeď, na které se uživatelům zobrazují příspěvky od ostatních uživatelů, stránek či skupin, které sledují. Tento typ feedu je průběžně aktualizován a je řízen algoritmem, který určuje, jaké příspěvky uživatel uvidí na základě jeho předchozích interakcí a preferencí.

Dalším typem je takzvaný web feed nebo RSS feed. RSS, což je zkratka pro Really Simple Syndication, je formát pro sdílení webu a blogových příspěvků na internetu. RSS feed umožňuje uživatelům sledovat obsah jejich oblíbených webových stránek bez nutnosti je pravidelně navštěvovat - namísto toho se nové příspěvky automaticky zobrazí v jejich RSS čtečce.

Pokud jde o e-commerce, můžeme se setkat s termínem XML feed. XML je zkratka pro eXtensible Markup Language, což je univerzální formát pro strukturované dokumenty a data na webu. XML feed je ve své podstatě datový soubor, který obsahuje detailní informace o nabízených produktech, včetně jejich názvů, popisů, cen, obrázků a dalších důležitých údajů. Tyto informace jsou pak využívány zbožovými vyhledávači pro zobrazení produktů ve výsledcích vyhledávání.

Jasně, pojem "Feed" má mnoho podob a významů v závislosti na kontextu, ve kterém je používán. Nyní, když víte, co tento termín znamená, můžete se ponořit hlouběji do digitálního světa s lepším porozuměním toho, co se děje kolem vás.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co znamená Feed? Komplexní průvodce pro digitální nováčky | Eri | Zpět na úvodní stránku