Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Pojmem Firewall - Vše, co potřebujete vědět o Firewallu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu


Když se vydáváme na internet, je to někdy jako procházka po divoké straně. Internet je plný nástrah, zejména pokud jde o bezpečnost našich digitálních zařízení. Představte si internet jako divokou džungli plnou šelem, jako jsou viry, malware, spyware a bezohlední hackeři, kteří číhají za každým rohem. Naštěstí pro nás je tu Firewall - náš ochránce a průvodce touto nebezpečnou džunglí.

Firewall, který v překladu znamená protipožární zeď, slouží jako náš obranný štít na internetu. Je to technologická bariéra, která stojí mezi našimi digitálními zařízeními a zbytkem internetu. Jeho hlavním úkolem je chránit nás a naše zařízení před nežádoucími a potenciálně škodlivými útoky.

Pokud se chceme ponořit hlouběji do toho, jak Firewall funguje, je dobré si uvědomit, že to není jedna specifická věc. Firewall může být hardwarový nebo softwarový. Hardwarový firewall je fyzické zařízení, které je připojeno mezi síť a zařízením a které filtruje příchozí a odchozí provoz. Softwarový firewall je program nainstalovaný přímo v našem zařízení, který monitoruje a řídí veškerý síťový provoz.

Firewall pracuje na základě určitých bezpečnostních pravidel, která definují, která data mohou být přijata nebo odeslána. Když data přicházejí nebo odcházejí z našeho zařízení, firewall je kontroluje a rozhoduje, zda je pustí dále nebo je zablokuje, na základě těchto pravidel. Pokud například firewall zjistí, že příchozí data obsahují virus, zablokuje je a zabrání jim v přístupu do našeho zařízení.

Je důležité si uvědomit, že firewall nás může chránit pouze před hrozbami, které přicházejí z internetu. Nechrání nás před hrozbami, které vznikají uvnitř našeho zařízení, jako je například malware, který jsme si nevědomky stáhli. Proto je důležité mít kromě firewallu také antivirový software a pravidelně aktualizovat naše operační systémy a aplikace.

Nyní, když víte, co je to firewall a jak funguje, doufám, že si uvědomíte jeho důležitost. Bez firewallu by byl náš průchod internetovou džunglí mnohem nebezpečnější.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Pojmem Firewall - Vše, co potřebujete vědět o Firewallu | Eri | Zpět na úvodní stránku