Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu

Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu

Slovník pojmů v telekomunikacích




Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu

Co je to Firewall a jak funguje?

Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu


Když se vydáváme na internet, je to někdy jako procházka po divoké straně. Internet je plný nástrah, zejména pokud jde o bezpečnost našich digitálních zařízení. Představte si internet jako divokou džungli plnou šelem, jako jsou viry, malware, spyware a bezohlední hackeři, kteří číhají za každým rohem. Naštěstí pro nás je tu Firewall - náš ochránce a průvodce touto nebezpečnou džunglí.

Firewall, který v překladu znamená protipožární zeď, slouží jako náš obranný štít na internetu. Je to technologická bariéra, která stojí mezi našimi digitálními zařízeními a zbytkem internetu. Jeho hlavním úkolem je chránit nás a naše zařízení před nežádoucími a potenciálně škodlivými útoky.

Pokud se chceme ponořit hlouběji do toho, jak Firewall funguje, je dobré si uvědomit, že to není jedna specifická věc. Firewall může být hardwarový nebo softwarový. Hardwarový firewall je fyzické zařízení, které je připojeno mezi síť a zařízením a které filtruje příchozí a odchozí provoz. Softwarový firewall je program nainstalovaný přímo v našem zařízení, který monitoruje a řídí veškerý síťový provoz.

Firewall pracuje na základě určitých bezpečnostních pravidel, která definují, která data mohou být přijata nebo odeslána. Když data přicházejí nebo odcházejí z našeho zařízení, firewall je kontroluje a rozhoduje, zda je pustí dále nebo je zablokuje, na základě těchto pravidel. Pokud například firewall zjistí, že příchozí data obsahují virus, zablokuje je a zabrání jim v přístupu do našeho zařízení.

Je důležité si uvědomit, že firewall nás může chránit pouze před hrozbami, které přicházejí z internetu. Nechrání nás před hrozbami, které vznikají uvnitř našeho zařízení, jako je například malware, který jsme si nevědomky stáhli. Proto je důležité mít kromě firewallu také antivirový software a pravidelně aktualizovat naše operační systémy a aplikace.

Nyní, když víte, co je to firewall a jak funguje, doufám, že si uvědomíte jeho důležitost. Bez firewallu by byl náš průchod internetovou džunglí mnohem nebezpečnější.






Kompletní Slovník pojmů v Telekomunikacích



Optický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...




Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!






Hledáte další informace?

Detailní průvodce pojmem Firewall | Vše, co potřebujete vědět o Firewallu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku