Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

FireWire: objasnění pojmu a historie

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

FireWire: objasnění pojmu a historie

Co je to FireWire?

FireWire: objasnění pojmu a historie


Vysvětlení výrazů a zkratek: FireWire

FireWire, známý také jako IEEE 1394, je standard konektivity vysoké rychlosti pro přenos dat. Ačkoli dnes není tolik hojně používán jako v minulosti, jeho význam a vliv na současné technologie nelze zpochybňovat. Abychom pochopili, proč a jak FireWire funguje a jak se vyměnil za současné alternativy, vrátíme se zpátky na začátek.

FireWire byl původně vyvinut firmou Apple v roce 1986 jako řešení pro rychlý přenos dat mezi různými zařízeními. Byl navržen tak, aby poskytoval stabilní a spolehlivý přenos dat, což bylo důležité pro připojení zařízení s vysokou šířkou pásma, jako jsou digitální kamery a videa. Jeden z unikátních aspektů FireWire byla jeho schopnost řetězit zařízení, což umožnilo připojit až 63 zařízení do jednoho portu.

Pojem "FireWire" vychází ze způsobu, jakým tento konektor funguje. "Fire" odkazuje na rychlost přenosu - je to "rychlý jako oheň", zatímco "Wire" odkazuje na skutečnost, že je to fyzický kabel nebo "drát".

Standard FireWire přišel ve třech verzích: FireWire 400, FireWire 800 a FireWire S3200. Čísla v názvech odkazují na rychlost přenosu dat v megabitech za sekundu. FireWire 400 měl přenosovou rychlost 400 Mbps, zatímco FireWire 800 a S3200 měly rychlosti 800 Mbps a 3.2 Gbps.

Nicméně, přes všechny jeho přednosti, FireWire byl vytlačen novějšími technologiemi. Dnes je nejběžnější konektor USB, který nabízí vyšší rychlost přenosu dat a je také univerzálnější a levnější. Ještě rychlejším konektorem je Thunderbolt, který vyvinula také společnost Apple. Nabízí ještě vyšší rychlosti přenosu dat a může propojit větší počet zařízení.

I když je FireWire dnes méně používaný, jeho dědictví stále žije. Mnoho ze základních principů, které byly uvedeny s FireWire, jako je schopnost řetězit zařízení a poskytování stabilní rychlosti přenosu dat, byly převzaty a zdokonaleny v novějších technologiích.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

FireWire: objasnění pojmu a historie | Eri | Zpět na úvodní stránku