Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to USB flash disk? | Vysvětlení pojmu USB flash disk

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to USB flash disk? | Vysvětlení pojmu USB flash disk

Co je to USB flash disk?

Vysvětlení pojmu USB flash disk | Slovník pojmů


USB flash disk, kapacita, rychlost čtení, USB port, disketa, optický disk

USB FLASH DISK:
USB (Universal Serial Bus) flash disk, často označovaný jako „fleška“, je zařízení pro ukládání a přenos dat. Jeho název je odvozen od specifického typu paměťové technologie, která se používá k ukládání dat, nazývané flash paměť. Flash paměť umožňuje opakované změny obsahu, což znamená, že data na ní mohou být přepsána. Flash disk je malý a přenosný, je využitelný pro zálohování dat a přenos dat mezi počítači.

KAPACITA:
Kapacita flash disku se vztahuje na množství dat, které může zařízení ukládat. Kapacita se obvykle měří v gigabytech (GB) nebo terabytech (TB). Dnes můžete zakoupit flash disky s různými kapacitami, od 8 GB až po 16 TB. Výběr záleží na vašich specifických potřebách pro ukládání dat.

RYCHLOST ČTENÍ:
Rychlost čtení je metrika, která označuje, jak rychle lze data číst z flash disku. Tato rychlost se obvykle měří v megabytech za sekundu (MB/s). Průměrná rychlost čtení nejvýkonnějších flash disků dnes může dosahovat až 68 MB/s, což znamená, že za sekundu lze z takového disku přečíst 68 megabytů dat.

USB PORT:
USB port (Universal Serial Bus) je standardní port pro připojení různých zařízení k počítači. Flash disk se připojuje k počítači prostřednictvím USB portu, kde lze data kopírovat nebo přesouvat mezi diskem a počítačem.

DISKETA:
Disketa byla předchůdcem flash disku a používala se k ukládání a přenosu dat. Diskety byly výrazně větší a méně spolehlivé než dnešní flash disky a jejich kapacita byla omezena na několik megabytů dat.

OPTICKÝ DISK:
Optický disk je typ datového média, které používá světlo k čtení a zápisu dat. CD a DVD jsou příklady optických disků. Optické disky byly oblíbené před nástupem flash disků, ale dnes jsou méně běžné kvůli své menší kapacitě a větší fyzické velikosti.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to USB flash disk? | Vysvětlení pojmu USB flash disk | Eri | Zpět na úvodní stránku