Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to Framerate: snímková frekvence.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to Framerate: snímková frekvence.

Co je to Framerate: Výklad pojmů a zkratek

Co je to Framerate: snímková frekvence


Když se objevíte v digitálním světě, ať už jste tvůrce obsahu, herní vývojář, filmový režisér, nebo jen někdo, kdo si užívá virtuální zážitky, je jedno slovo, které se sově podstatě stává vaším druhým jazykem. Tím slovem je "Framerate". Ale co tohle slovo vlastně znamená?

V překladu z angličtiny znamená "Framerate" snímkovou frekvenci. Je to pojem, který označuje počet snímků zobrazených na obrazovce za vteřinu. Když je snímková frekvence vysoká, video je plynulé a bez trhání. Naopak, pokud je snímková frekvence nízká, video může vypadat jako sekající se záznam.

Konkrétně se tento termín používá hlavně v oblasti videoher. Framerate je v tomto kontextu měřítkem kvality grafiky hry. Vysoký framerate znamená, že hra běží plynule, bez sekání. Hráči obecně upřednostňují hry s vyšším framerate, protože to poskytuje lepší hráčský zážitek.

Typickou jednotkou, kterou se vyjadřuje framerate, je FPS, což je zkratka pro "frames per second" neboli "snímky za sekundu". Minimální hodnota, u které už lidské oko nezaznamenává problikávání jednotlivých snímků, je obecně považována za 24 FPS. Na druhou stranu, pro bezproblémový chod hry se doporučuje alespoň 60 FPS.

Jakmile se ponoříte do světa digitálních her, začnete si uvědomovat, jak je framerate klíčový. Jeho význam však přesahuje hraní her. Je také zásadní pro tvorbu filmů, animací a jakéhokoli jiného typu digitálního obsahu. Bez správného pochopení, jak framerate ovlivňuje kvalitu obrazu, nemůžete vytvořit skutečně plynulý a kvalitní digitální zážitek.

Takže když příště slyšíte někoho mluvit o framerate, nebo se setkáte s tímto termínem při hraní her, vytváření obsahu nebo sledování videí, už přesně víte, co znamená a jaký má význam. Framerate je klíčem k plynulému digitálnímu zážitku. Je to jazyk, kterým mluví digitální svět, a teď ho ovládáte i vy.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to Framerate: snímková frekvence. | Eri | Zpět na úvodní stránku