Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to freeware a jak ho rozpoznat? Význam, rozpoznání a správné použití

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to freeware a jak ho rozpoznat? Význam, rozpoznání a správné použití

Freeware - význam, rozpoznání a správné použití

Co je to freeware? Jak ho rozpoznat?


SLOVNÍK POJMŮ: FreeWare

Zapomeňte na všechen jazykový chaos, který vás obklopuje v digitálním světě. Vstupte do našeho komplexního výkladu pojmu "Freeware". Budeme se ponořovat přímo do jádra tohoto pojmu, rozkrývat jeho vrstvy a objasňovat, jak se používá v naší každodenní digitální komunikaci.

Freeware, jako slovo, může být pro někoho zavádějící. Obvykle byste předpokládali, že "free" znamená zdarma a "ware" je zkrácenina pro software, tedy odkazuje na něco, co můžete získat a používat zdarma, bez jakýchkoli nákladů. Pravda je však mnohem komplexnější a složitější.

Freeware je software, který je k dispozici pro uživatele zdarma, ale stále si drží určitá omezení. Ano, můžete si ho stáhnout, nainstalovat a používat na svém zařízení bez placení. Můžete ho také sdílet s ostatními, aniž byste porušovali autorská práva. Ale zde je háček - nemůžete ho upravit. Autor si totiž ponechává všechna autorská práva, což znamená, že nemůžete měnit, upravovat nebo jakkoli manipulovat s původním kódem programu. Z toho důvodu se freeware liší od open source software, u kterého je kód otevřený a umožňuje uživatelům ho upravit podle svých potřeb.

Existuje mnoho typů freeware na trhu - od prohlížečů dokumentů, přes grafické programy, software pro práci s hudbou až po hry. Ale pozor! Některé programy se mohou tvářit jako freeware, ale ve skutečnosti mohou obsahovat skryté poplatky nebo omezení. Proto je vždy důležité pečlivě si přečíst licenční smlouvu před instalací jakéhokoli programu.

Při příštím brouzdání internetem za softwarem si vzpomeňte na tento výklad pojmu "Freeware". Udělejte si radost z volného softwaru, ale pamatujte, že i když je něco "zdarma", může to mít své omezení.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to freeware a jak ho rozpoznat? Význam, rozpoznání a správné použití | Eri | Zpět na úvodní stránku