Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

SHDSL Internet

Stabilní SHDSL Internet. Jsme tu pro Vás již 22 let!

SHDSL připojení na míru vašim potřebám s profesionální podporou. Nabízíme SHDSL připojení.
Vhodný je pro firmy nebo státní správu. SHDSL lze použít i jako náhradu ISDN linky.SHDSL Single-Pair High-Speed Digital Subscriber Line

SHDSL je symetrická varianta DSL připojení. Rychlost odesílání a stahování je tedy stejná. Tento typ služby je většinou využíván ve firmách, které již mají větší nároky na rychlost odesílání dat. Maximální přenosová rychlost služby je 20 Mbit/s při použití dvou párů kroucené dvojlinky. Její rychlejší variantou je služba VDSL2, která má rychlost až 100 Mbit/s.
Co znamená jednopárová vysokorychlostní digitální účastnická linka (SHDSL)?

Jednopárová vysokorychlostní digitální účastnická linka (SHDSL) je typ symetrické digitální účastnické linky (SDSL), která má symetrické rychlosti odesílání a stahování oproti běžným měděným telefonním linkám, což je rychlejší než to, co může poskytnout konvenční modem pro hlasové pásmo. SHDSL používá mřížoví-kódovanou pulzní amplitudovou modulaci (TC-PAM), která pracuje na frekvencích, které zahrnují frekvence používané analogovými hlasovými POTS (obyčejná stará telefonní služba), což znamená, že rozbočovač DSL nebo rozdělovač frekvencí nemůže oddělit analogový hlas a data.

SHDSL vysvětlení

Jednopárové vysokorychlostní digitální účastnické linky umožňují symetrické přenosové rychlosti v obou směrech, které se pohybují od 192 kb/s do 2312 kb/s v přírůstcích rychlosti 8 kb/s pro jednotlivé páry a od 384 kb/s do 4624 kb/s v režimu dvojitého páru. SHDSL je také spektrálně kompatibilní s jinými technologiemi DSL pomocí kódování TC-PAM, což umožňuje paralelní použití technologií.

Vzhledem k kódování TC-PAM používanému pro spektrální kompatibilitu s jinými technologiemi DSL nemůže SHDSL sdílet stejnou telefonní linku s POTS, což je vhodnější pro pobočkovou ústřednu (PBX), webhosting, virtuální privátní sítě (VPN), pevné linky (E1 / T1) a další datové služby. SHDSL je popsáno ve standardu ITU-T G.991.1 a nahrazuje starší DSL s vysokou přenosovou rychlostí (HDSL).

Hledáte další informace?

SHDSL | Eri | Zpět na úvodní stránku