Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je FUP? Rozluštění slovníku pojmů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je FUP? Rozluštění slovníku pojmů

Vyšvětlení pojmu FUP

Co je FUP?


Vítám vás u dalšího dílu našeho slovníku pojmů, kde se pokusíme objasnit různé termíny a zkratky, které se mohou zdát složité nebo matoucí. Dnes se zaměříme na pojem FUP, co to znamená a jak to ovlivňuje naše internetové připojení.

FUP je zkratka pro Fair User Policy, což v překladu znamená politiku spravedlivého užití. Jak už název napovídá, FUP je souhrn pravidel, které mají za úkol zajistit spravedlivé a kvalitní připojení k internetu pro všechny uživatele. Tato pravidla se často používají v souvislosti s mobilním internetem, ale mohou se vztahovat na jakékoliv typy internetového připojení.

Nyní si můžete říci: "Dobře, ale co to pro mě znamená? Jak FUP ovlivňuje mé připojení?" FUP je v podstatě datový limit. Po dosažení tohoto limitu se rychlost vašeho internetového připojení dočasně sníží. To znamená, že pokud jste například na plán s 5GB dat a tato data vyčerpáte, vaše připojení bude stále fungovat, ale bude pomalejší, než bylo před vyčerpáním dat.

Je důležité zdůraznit, že FUP neznamená, že po vyčerpání dat vaše připojení úplně přestane fungovat. Místo toho je jeho rychlost snížena, dokud nezačne nový fakturační cyklus nebo dokud si nedokoupíte další data.

Zatímco někteří lidé mohou považovat FUP za omezení, je to vlastně nástroj, který operátoři používají k zajištění spravedlivého a stabilního připojení pro všechny uživatele. Bez FUP by někteří uživatelé mohli spotřebovat obrovské množství dat, což by mohlo vést k přetížení sítě a zpomalení internetu pro ostatní.

Představte si to jako dálnici. Pokud by na dálnici bylo příliš mnoho aut, došlo by k dopravní zácpě a všichni by jeli pomaleji. Ale pokud je na dálnici limit rychlosti a počtu aut, provoz se udrží v plynulém chodu. Stejně tak FUP funguje jako kontrolní mechanismus, který udržuje "provoz" na internetové "dálnici" plynulý a spravedlivý pro všechny.

Doufám, že toto vysvětlení vám pomohlo lépe pochopit, co je FUP a jak ovlivňuje vaše internetové připojení. V dalším dílu našeho slovníku se podíváme na další zajímavý pojem. Takže zůstaňte s námi a pokračujte v objevování světa technologií a internetu.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je FUP? Rozluštění slovníku pojmů | Eri | Zpět na úvodní stránku