Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích


GNU GPL neboli GNU General Public License je jedním z klíčových pojmů v oblasti softwarového inženýrství a telekomunikací, který má zásadní význam pro rozvoj a distribuci svobodného softwaru. Základní myšlenkou této licence je poskytnout uživatelům softwaru svobodu v používání, studování, sdílení a modifikaci softwaru.

Co to znamená?

GNU GPL je založena na principu copyleftu, což znamená, že každý, kdo distribuuje software nebo jeho modifikace, musí zachovat stejná práva pro další uživatele. Tímto způsobem GNU GPL chrání svobodu uživatelů a zajišťuje, že software a jeho odvozená díla zůstanou svobodně dostupné pro všechny.

Hlavní charakteristiky GNU GPL

Praktické využití GNU GPL

Licenční model GNU GPL má široké uplatnění v různých oblastech IT a telekomunikací, od operačních systémů jako je Linux, přes webové servery až po software pro embedded systémy. Díky tomu, že licence umožňuje volné šíření a modifikaci softwaru, podporuje inovace a spolupráci mezi vývojáři po celém světě.

GNU GPL tedy představuje základní kámen pro vývoj svobodného softwaru, který umožňuje každému přispět k jeho rozvoji a vylepšení, což v konečném důsledku prospívá celé digitální společnosti.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku