Akce: Modem ZTE za 699,-Kč. Lze objednat do 31.3.2024. Více info ZDE.

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích

Slovník pojmů v telekomunikacích
Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích


GNU GPL neboli GNU General Public License je jedním z klíčových pojmů v oblasti softwarového inženýrství a telekomunikací, který má zásadní význam pro rozvoj a distribuci svobodného softwaru. Základní myšlenkou této licence je poskytnout uživatelům softwaru svobodu v používání, studování, sdílení a modifikaci softwaru.

Co to znamená?

GNU GPL je založena na principu copyleftu, což znamená, že každý, kdo distribuuje software nebo jeho modifikace, musí zachovat stejná práva pro další uživatele. Tímto způsobem GNU GPL chrání svobodu uživatelů a zajišťuje, že software a jeho odvozená díla zůstanou svobodně dostupné pro všechny.

Hlavní charakteristiky GNU GPL

Praktické využití GNU GPL

Licenční model GNU GPL má široké uplatnění v různých oblastech IT a telekomunikací, od operačních systémů jako je Linux, přes webové servery až po software pro embedded systémy. Díky tomu, že licence umožňuje volné šíření a modifikaci softwaru, podporuje inovace a spolupráci mezi vývojáři po celém světě.

GNU GPL tedy představuje základní kámen pro vývoj svobodného softwaru, který umožňuje každému přispět k jeho rozvoji a vylepšení, což v konečném důsledku prospívá celé digitální společnosti.

Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Pevný Internet

Internet

Internetová televize

LiveTV

Mobilní a datové Tarify

Mobilní Tarify

Bezdrátový 5G Internet

Bezdrátový Internet

Reference dostupnosti podle krajů a obcí!

Reference

Kontakt obchodní oddělení

Kontakt


Hledáte další informace?

Vysvětlení GNU GPL v telekomunikacích | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku