Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Význam a využití GPRS v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

GPRS: Základní kámen mobilních dat


V dnešní době, kdy se většina z nás neobejde bez stálého připojení k internetu, je těžké si představit, že byly časy, kdy mobilní data byla v plenkách. Jednou z klíčových technologií, která otevřela dveře k masovému využívání internetu na mobilních zařízeních, je GPRS (General Packet Radio Service). Tato technologie, známá také jako síť 2.5 generace, přinesla revoluční změnu ve způsobu, jakým jsou data přenášena.

Co je to GPRS?

GPRS je zkratkou pro General Packet Radio Service a představuje způsob, jakým jsou mobilní data přenášena v rámci mobilních sítí. Díky technologii přepojování paketů, na které GPRS staví, se data rozdělují do malých částí - paketů, které jsou poté přenášeny přes neobsazené kanály ve frekvenčním spektru. To umožnilo dynamické sdílení dostupných zdrojů mezi více uživateli, což vedlo ke značnému snížení nákladů na mobilní data a jejich širší dostupnosti.

Praktické využití GPRS

Ačkoliv dnes považujeme rychlosti nabízené GPRS za nedostačující, v době svého uvedení to byl obrovský skok vpřed. Umožnilo to lidem nejen posílat a přijímat datově nenáročné e-maily, ale také prohlížet webové stránky, ačkoliv v mnohem pomalejším tempu, než jsme zvyklí dnes. GPRS také položilo základy pro vývoj dalších technologií, jako je 3G a následně 4G a 5G, které nabízejí mnohonásobně vyšší rychlosti přenosu dat.

Proč je GPRS důležité?

GPRS mělo zásadní význam pro rozvoj mobilních telekomunikací. Umožnilo mobilním zařízením stát se skutečnými multimediálními nástroji, schopnými přistupovat k internetu a sdílet data v reálném čase. Díky GPRS se mobilní telefony a další zařízení staly mnohem užitečnějšími a přispěly k expanzi digitálního věku, ve kterém nyní žijeme.

Závěr

I když dnes může být GPRS vnímáno jako zastaralá technologie, jeho význam pro vývoj mobilních dat a telekomunikací jako celku je nezpochybnitelný. Představovalo první krok k tomu, aby se internet stal neodmyslitelnou součástí našich mobilních zařízení, a otevřelo dveře k neustálému technologickému pokroku, který nás dovedl až k rychlostem 5G.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Význam a využití GPRS v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku