Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

GSM v telekomunikacích: Co to znamená?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

GSM v telekomunikacích: Co to znamená?


V dnešní digitální době, kdy je komunikace klíčem ke spojení lidí po celém světě, hraje technologie GSM (Globální systém pro mobilní komunikaci) nezastupitelnou roli. Tato technologie, která byla poprvé spuštěna v roce 1991 ve Finsku, se rychle stala nejrozšířenější standardizovanou mobilní síťí na planetě. GSM je základním stavebním kamenem pro hlasové služby a, ačkoliv v oblasti datových služeb nabízí poměrně pomalé spojení, jeho význam zůstává neotřesen.

Pokrytí a využití GSM

GSM síť má v České republice pokrytí u všech tří hlavních operátorů téměř na celém území, což zajišťuje, že hlasové služby jsou dostupné prakticky kdekoli. Tato univerzálnost je klíčová pro zajištění spojení v oblastech, kde modernější datové sítě jako 4G nebo 5G nejsou dostupné.

Platba za služby v GSM

Na rozdíl od datových sítí, které účtují za objem přenesených dat, je GSM jedinou datovou sítí, kde se platí za dobu přenosu. Toto specifické účtování může být v některých případech výhodné, zejména u hlasových služeb, kde objem dat není tak významný.

Přechod na rychlejší sítě

Pro přenos většího objemu dat dnes v České republice a po celém světě slouží rychlejší datové sítě jako GPRS a Edge. Tyto technologie nabízí lepší výkon pro internetové služby a aplikace vyžadující vyšší rychlost datového přenosu. Přestože GSM možná zaostává v rychlosti datových služeb, jeho role v poskytování spolehlivých hlasových služeb a zajištění pokrytí v odlehlých oblastech zůstává nepostradatelná.

Závěr

GSM, i přes své omezení v oblasti datových služeb, stále představuje základní pilíř mobilní komunikace. Jeho význam pro hlasové služby a univerzální dostupnost činí z GSM nezbytnou součást mobilních sítí po celém světě. Ačkoliv technologie postupuje vpřed a rychlejší datové sítě přebírají prim, GSM si udržuje své místo jako spolehlivý základ, na kterém moderní mobilní komunikace stojí.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

GSM v telekomunikacích: Co to znamená? | Eri | Zpět na úvodní stránku