Akce: Modem ZTE za 699,-Kč. Lze objednat do 29.2.2024. Více info ZDE.

GSM v telekomunikacích: Co to znamená?

GSM v telekomunikacích: Co to znamená?

Slovník pojmů v telekomunikacích
GSM v telekomunikacích: Co to znamená?

GSM

GSM v telekomunikacích: Co to znamená?


V dnešní digitální době, kdy je komunikace klíčem ke spojení lidí po celém světě, hraje technologie GSM (Globální systém pro mobilní komunikaci) nezastupitelnou roli. Tato technologie, která byla poprvé spuštěna v roce 1991 ve Finsku, se rychle stala nejrozšířenější standardizovanou mobilní síťí na planetě. GSM je základním stavebním kamenem pro hlasové služby a, ačkoliv v oblasti datových služeb nabízí poměrně pomalé spojení, jeho význam zůstává neotřesen.

Pokrytí a využití GSM

GSM síť má v České republice pokrytí u všech tří hlavních operátorů téměř na celém území, což zajišťuje, že hlasové služby jsou dostupné prakticky kdekoli. Tato univerzálnost je klíčová pro zajištění spojení v oblastech, kde modernější datové sítě jako 4G nebo 5G nejsou dostupné.

Platba za služby v GSM

Na rozdíl od datových sítí, které účtují za objem přenesených dat, je GSM jedinou datovou sítí, kde se platí za dobu přenosu. Toto specifické účtování může být v některých případech výhodné, zejména u hlasových služeb, kde objem dat není tak významný.

Přechod na rychlejší sítě

Pro přenos většího objemu dat dnes v České republice a po celém světě slouží rychlejší datové sítě jako GPRS a Edge. Tyto technologie nabízí lepší výkon pro internetové služby a aplikace vyžadující vyšší rychlost datového přenosu. Přestože GSM možná zaostává v rychlosti datových služeb, jeho role v poskytování spolehlivých hlasových služeb a zajištění pokrytí v odlehlých oblastech zůstává nepostradatelná.

Závěr

GSM, i přes své omezení v oblasti datových služeb, stále představuje základní pilíř mobilní komunikace. Jeho význam pro hlasové služby a univerzální dostupnost činí z GSM nezbytnou součást mobilních sítí po celém světě. Ačkoliv technologie postupuje vpřed a rychlejší datové sítě přebírají prim, GSM si udržuje své místo jako spolehlivý základ, na kterém moderní mobilní komunikace stojí.

Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Pevný Internet

Internet

Internetová televize

LiveTV

Mobilní a datové Tarify

Mobilní Tarify

Bezdrátový 5G Internet

Bezdrátový Internet

Reference dostupnosti podle krajů a obcí!

Reference

Kontakt obchodní oddělení

Kontakt


Hledáte další informace?

GSM v telekomunikacích: Co to znamená? | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku