Akce: Modem ZTE za 699,-Kč. Lze objednat do 31.3.2024. Více info ZDE.

HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi

HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi

Slovník pojmů v telekomunikacích
HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi

HbbTV (červené tlačítko)

Objevte svět HbbTV: Více než jen červené tlačítko na vaší TV


HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV) je inovativní technologie, která umožňuje televizním vysílatelům nabízet hybridní televizní služby. Tyto služby kombinují tradiční televizní vysílání s rozšířeným obsahem dostupným přes internet. V České republice je tato technologie známá pod pojmem „červené tlačítko“, díky typickému ovládání, které umožňuje přístup k těmto službám.

HbbTV otevírá dveře k širšímu spektru interaktivního obsahu přímo na televizní obrazovce. Diváci mohou například sledovat pořady z archivu, využívat funkci zpětného přehrání, zobrazovat doplňující informace k vysílaným programům, nebo se dokonce zapojit do interaktivních her.

Jedním z klíčových přínosů HbbTV je schopnost poskytovat aktualizované informace v reálném čase. Například Česká televize na všech svých kanálech umožňuje zobrazit informační lištu se zprávami, podobně jako na zpravodajském kanálu ČT24. Při sledování sportovních utkání na televizi Nova můžete získat detailní informace o zápasu, hráčích, nebo nahlédnout do výsledků předchozích klání.

Interaktivita je dalším významným prvkem, který HbbTV přináší. Některé televizní stanice, jako například Óčko nebo ČT:D, nabízejí během pořadů možnost hrát interaktivní hry, což přináší nový rozměr televizní zábavy.

Použití HbbTV však není omezeno pouze na zábavu. Tato technologie nabízí i vzdělávací potenciál, například prostřednictvím interaktivních vzdělávacích programů, které mohou sloužit jako doplňkový výukový materiál pro děti a studenty.

Pro využívání HbbTV je nezbytné mít kompatibilní chytrou televizi připojenou k internetu. Po připojení se na obrazovce objeví ikona nebo zpráva, která informuje o dostupnosti HbbTV služeb. Stačí jednoduše stisknout „červené tlačítko“ na dálkovém ovladači a vybrat si z nabízeného obsahu.

V dnešní digitální době, kdy diváci vyžadují více než jen pasivní sledování televize, představuje HbbTV cenný nástroj, který rozšiřuje možnosti televizního vysílání a interakce s diváky. Nabízí pestrý výběr obsahu na jednom místě, aniž by bylo nutné opouštět pohodlí televizní obrazovky. Vzhledem k rostoucímu počtu kompatibilních zařízení a rozvoji internetových služeb lze očekávat, že význam a popularita HbbTV bude v budoucnu nadále růst.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Pevný Internet

Internet

Internetová televize

LiveTV

Mobilní a datové Tarify

Mobilní Tarify

Bezdrátový 5G Internet

Bezdrátový Internet

Reference dostupnosti podle krajů a obcí!

Reference

Kontakt obchodní oddělení

Kontakt


Hledáte další informace?

HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku