Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Objevte svět HbbTV: Více než jen červené tlačítko na vaší TV


HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV) je inovativní technologie, která umožňuje televizním vysílatelům nabízet hybridní televizní služby. Tyto služby kombinují tradiční televizní vysílání s rozšířeným obsahem dostupným přes internet. V České republice je tato technologie známá pod pojmem „červené tlačítko“, díky typickému ovládání, které umožňuje přístup k těmto službám.

HbbTV otevírá dveře k širšímu spektru interaktivního obsahu přímo na televizní obrazovce. Diváci mohou například sledovat pořady z archivu, využívat funkci zpětného přehrání, zobrazovat doplňující informace k vysílaným programům, nebo se dokonce zapojit do interaktivních her.

Jedním z klíčových přínosů HbbTV je schopnost poskytovat aktualizované informace v reálném čase. Například Česká televize na všech svých kanálech umožňuje zobrazit informační lištu se zprávami, podobně jako na zpravodajském kanálu ČT24. Při sledování sportovních utkání na televizi Nova můžete získat detailní informace o zápasu, hráčích, nebo nahlédnout do výsledků předchozích klání.

Interaktivita je dalším významným prvkem, který HbbTV přináší. Některé televizní stanice, jako například Óčko nebo ČT:D, nabízejí během pořadů možnost hrát interaktivní hry, což přináší nový rozměr televizní zábavy.

Použití HbbTV však není omezeno pouze na zábavu. Tato technologie nabízí i vzdělávací potenciál, například prostřednictvím interaktivních vzdělávacích programů, které mohou sloužit jako doplňkový výukový materiál pro děti a studenty.

Pro využívání HbbTV je nezbytné mít kompatibilní chytrou televizi připojenou k internetu. Po připojení se na obrazovce objeví ikona nebo zpráva, která informuje o dostupnosti HbbTV služeb. Stačí jednoduše stisknout „červené tlačítko“ na dálkovém ovladači a vybrat si z nabízeného obsahu.

V dnešní digitální době, kdy diváci vyžadují více než jen pasivní sledování televize, představuje HbbTV cenný nástroj, který rozšiřuje možnosti televizního vysílání a interakce s diváky. Nabízí pestrý výběr obsahu na jednom místě, aniž by bylo nutné opouštět pohodlí televizní obrazovky. Vzhledem k rostoucímu počtu kompatibilních zařízení a rozvoji internetových služeb lze očekávat, že význam a popularita HbbTV bude v budoucnu nadále růst.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

HbbTV: Jak červené tlačítko mění způsob, jakým sledujeme televizi | Eri | Zpět na úvodní stránku