Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

HDMI: Digitální cesta k dokonalému obrazu a zvuku - Klíč k vysoké definici vašeho multimediálního zážitku.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

HDMI: Digitální cesta k dokonalému obrazu a zvuku


HDMI (High-Definition Multimedia Interface) je dnes již téměř nezbytnou součástí našich domovů, kanceláří a veškerých míst, kde se setkáváme s potřebou přenosu obrazu a zvuku mezi různými zařízeními. Toto digitální rozhraní se stalo synonymem pro kvalitní přenos multimediálního obsahu, a to díky své schopnosti poskytovat čistý a nekomprimovaný digitální obraz a zvuk. Jak ale HDMI funguje a co byste měli vědět, než si vyberete správný kabel pro vaše zařízení?

Na první pohled se může zdát, že HDMI kabel je jen další drát ve spleti kabelů za vaší televizí či počítačem. Avšak jeho úloha je klíčová. HDMI kabely propojují širokou škálu zařízení, jako jsou televizory, herní konzole, počítače, projekční přístroje, a dokonce i některé mobilní telefony, čímž umožňují přenos vysokého rozlišení obrazu a kvalitního digitálního zvuku bez nutnosti použití více kabelů pro audio a video signál.

V dnešní době, kdy je digitální zábava neodmyslitelnou součástí našich životů, se setkáváme s mnoha technologiemi, které nám tento svět zprostředkovávají. Jednou z klíčových technologií pro přenos obrazu a zvuku mezi elektronickými zařízeními je HDMI (High-Definition Multimedia Interface), což v překladu znamená rozhraní pro přenos vysokého rozlišení multimédií. HDMI umožňuje přenos digitálního obrazu a zvuku vysoké kvality bez nutnosti komprese.

HDMI se stalo standardem pro propojení široké škály zařízení, včetně televizorů, herních konzol, počítačů, DVD a Blu-Ray přehrávačů, set-top boxů a dalších. Díky své univerzálnosti a schopnosti přenášet obraz i zvuk pomocí jediného kabelu zjednodušuje HDMI zapojení domácího kina nebo jakéhokoliv multimediálního systému.

Existuje několik verzí HDMI, které se postupně vyvíjely, aby podporovaly nové formáty obrazu a zvuku, vyšší rozlišení, rychlosti přenosu a další funkce. Například HDMI 1.4 přineslo podporu pro 4K video, zatímco HDMI 2.0 rozšířilo tuto podporu a zvýšilo maximální datovou propustnost. Nejnovější verze, HDMI 2.1, nabízí ještě vyšší rychlosti přenosu a podporuje rozlišení až 8K, což otevírá dveře pro budoucí generace televizního vysílání a hraní her.

Kromě různých verzí standardu HDMI existují také různé typy HDMI konektorů. Nejběžnější je typ A, který najdeme na většině televizí a jiných zařízení. Pro menší zařízení, jako jsou fotoaparáty nebo tablety, se používají menší konektory typu C (mini HDMI) a D (micro HDMI). Je důležité si uvědomit, že přestože jsou tyto konektory různě velké, funkčnost HDMI zůstává zachována.

Použití HDMI v praxi je relativně jednoduché, ale vyžaduje určité základní znalosti. Před propojením zařízení je nutné zjistit, jakou verzi a typ konektoru HDMI vaše zařízení podporuje. Tato informace je obvykle uvedena v technické specifikaci nebo na etiketě zařízení. Dále je důležité vybrat kvalitní HDMI kabel, který je schopen přenášet požadované rozlišení a rychlost dat. Při nákupu kabelu je vhodné dbát na to, aby jeho specifikace odpovídala nebo překračovala specifikace vašich zařízení, aby bylo zajištěno bezproblémové spojení.

Závěrem, HDMI je klíčovým prvkem současné digitální domácnosti, který umožňuje pohodlné a kvalitní připojení mezi různými zařízeními. Ať už se jedná o sledování filmů ve vysokém rozlišení, hraní nejnovějších videoher nebo sdílení obsahu z mobilních zařízení, HDMI poskytuje jednoduché a efektivní řešení. Jak technologie postupuje, můžeme očekávat další vylepšení tohoto standardu, které budou i nadále rozšiřovat možnosti naší digitální zábavy.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

HDMI: Digitální cesta k dokonalému obrazu a zvuku - Klíč k vysoké definici vašeho multimediálního zážitku.  | Eri | Zpět na úvodní stránku