Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Internet věcí (IoT) - Revoluce v propojení zařízení

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Internet věcí (IoT)


Internet věcí (IoT - Internet of Things) představuje jednu z nejrychleji se rozvíjejících oblastí moderních technologií. Tento pojem označuje síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších předmětů, které jsou vybaveny elektronikou, softwarem, senzory a síťovou konektivitou, jež jim umožňuje propojení a výměnu dat.

Jak funguje Internet věcí?

Zařízení v rámci IoT jsou schopna sbírat a přenášet data prostřednictvím vestavěných senzorů a komunikovat s jinými zařízeními nebo systémy přes internet. Tato data mohou být následně analyzována a využita k optimalizaci procesů, zvýšení efektivity a vytváření nových služeb a aplikací.

Příklady využití IoT v praxi

Chytrá domácnost: Pomocí IoT zařízení, jako jsou chytré termostaty, osvětlení, zámky nebo bezpečnostní kamery, můžete vzdáleně ovládat a monitorovat svou domácnost. Například nastavit teplotu před příchodem domů, kontrolovat spotřebu energie nebo dostávat upozornění při neobvyklé aktivitě.

Nositelná elektronika: Chytré hodinky, fitness náramky a další nositelná zařízení sbír data o vaší fyzické aktivitě, spánku a zdravotním stavu. Tato data lze využít k sledování fitness cílů, zlepšení životního stylu nebo včasnému odhalení zdravotních problémů.

Průmysl 4.0: IoT technologie umožňují propojení výrobních strojů, senzorů a systémů, což vede k optimalizaci výrobních procesů, prediktivní údržbě a zvýšení celkové efektivity. Firmy tak mohou snížit náklady, minimalizovat prostoje a zlepšit kvalitu svých produktů.

Budoucnost Internetu věcí

S rostoucím počtem připojených zařízení a pokrokem v oblasti umělé inteligence a strojového učení se očekává, že Internet věcí bude hrát stále významnější roli v našich životech i v průmyslu. IoT má potenciál transformovat celá odvětví, od zdravotnictví přes dopravu až po energetiku, a přinést nové inovativní služby a obchodní modely.

Aby byl potenciál Internetu věcí plně využit, je třeba řešit otázky bezpečnosti, soukromí a standardizace. S rostoucím množstvím dat generovaných IoT zařízeními je klíčové zajistit jejich bezpečný přenos a uchování a zároveň chránit soukromí uživatelů. Standardizace protokolů a platforem pak usnadní vzájemnou komunikaci a spolupráci mezi různými IoT systémy.

Internet věcí představuje vzrušující oblast s obrovským potenciálem pro inovace a zlepšení kvality života. Ať už jde o pohodlnější domácnost, efektivnější průmysl nebo pokročilou zdravotní péči, IoT technologie budou i nadále formovat naši budoucnost a způsob, jakým interagujeme s okolním světem.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Internet věcí (IoT) - Revoluce v propojení zařízení | Eri | Zpět na úvodní stránku