Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Internet věcí (IoT) - Revoluce v propojení zařízení



Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!



Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích




Internet věcí (IoT) - Revoluce v propojení zařízení

Internet věcí (IoT) - Svět propojených zařízení

Internet věcí (IoT)


Internet věcí (IoT - Internet of Things) představuje jednu z nejrychleji se rozvíjejících oblastí moderních technologií. Tento pojem označuje síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších předmětů, které jsou vybaveny elektronikou, softwarem, senzory a síťovou konektivitou, jež jim umožňuje propojení a výměnu dat.

Jak funguje Internet věcí?

Zařízení v rámci IoT jsou schopna sbírat a přenášet data prostřednictvím vestavěných senzorů a komunikovat s jinými zařízeními nebo systémy přes internet. Tato data mohou být následně analyzována a využita k optimalizaci procesů, zvýšení efektivity a vytváření nových služeb a aplikací.

Příklady využití IoT v praxi

Chytrá domácnost: Pomocí IoT zařízení, jako jsou chytré termostaty, osvětlení, zámky nebo bezpečnostní kamery, můžete vzdáleně ovládat a monitorovat svou domácnost. Například nastavit teplotu před příchodem domů, kontrolovat spotřebu energie nebo dostávat upozornění při neobvyklé aktivitě.

Nositelná elektronika: Chytré hodinky, fitness náramky a další nositelná zařízení sbír data o vaší fyzické aktivitě, spánku a zdravotním stavu. Tato data lze využít k sledování fitness cílů, zlepšení životního stylu nebo včasnému odhalení zdravotních problémů.

Průmysl 4.0: IoT technologie umožňují propojení výrobních strojů, senzorů a systémů, což vede k optimalizaci výrobních procesů, prediktivní údržbě a zvýšení celkové efektivity. Firmy tak mohou snížit náklady, minimalizovat prostoje a zlepšit kvalitu svých produktů.

Budoucnost Internetu věcí

S rostoucím počtem připojených zařízení a pokrokem v oblasti umělé inteligence a strojového učení se očekává, že Internet věcí bude hrát stále významnější roli v našich životech i v průmyslu. IoT má potenciál transformovat celá odvětví, od zdravotnictví přes dopravu až po energetiku, a přinést nové inovativní služby a obchodní modely.

Aby byl potenciál Internetu věcí plně využit, je třeba řešit otázky bezpečnosti, soukromí a standardizace. S rostoucím množstvím dat generovaných IoT zařízeními je klíčové zajistit jejich bezpečný přenos a uchování a zároveň chránit soukromí uživatelů. Standardizace protokolů a platforem pak usnadní vzájemnou komunikaci a spolupráci mezi různými IoT systémy.

Internet věcí představuje vzrušující oblast s obrovským potenciálem pro inovace a zlepšení kvality života. Ať už jde o pohodlnější domácnost, efektivnější průmysl nebo pokročilou zdravotní péči, IoT technologie budou i nadále formovat naši budoucnost a způsob, jakým interagujeme s okolním světem.






Kompletní Slovník pojmů v Telekomunikacích



Optický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...



Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!




Hledáte další informace?

Internet věcí (IoT) - Revoluce v propojení zařízení | Eri | Zpět na úvodní stránku