Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

iOS - Mobilní operační systém pro zařízení Apple

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

iOS - Elegantní a výkonný mobilní operační systém od Apple


iOS je mobilní operační systém vyvinutý společností Apple exkluzivně pro jejich vlastní zařízení, jako jsou iPhony, iPady, iPody touch a Apple TV. Tento systém byl poprvé představen v roce 2007 spolu s prvním iPhonem a od té doby prošel značným vývojem a vylepšeními. iOS je známý pro své intuitivní uživatelské rozhraní, bezpečnost a plynulý výkon.

Vývoj iOS

Původně byl iOS nazýván iPhone OS, ale v roce 2010 byl přejmenován na iOS, aby reflektoval jeho použití i v dalších zařízeních kromě iPhonů. S každou novou verzí přináší Apple do systému iOS nové funkce, vylepšení výkonu a opravy chyb. Významné verze iOS přinesly například:

Výhody iOS

Jednou z hlavních výhod iOS je jeho bezpečnost. Jelikož je iOS uzavřený systém a aplikace jsou dostupné pouze přes App Store po schválení Applem, je riziko malwaru a virů minimální. Další výhodou je konzistentní uživatelské rozhraní napříč zařízeními, díky čemuž je přechod mezi nimi snadný a intuitivní.

iOS také vyniká svou plynulostí a optimalizací. Jelikož Apple vyrábí jak hardware, tak software, může systém iOS perfektně vyladit pro daná zařízení. Výsledkem je svižný a responzivní systém i na starších přístrojích. V neposlední řadě iOS těží z kvalitního ekosystému Apple produktů a služeb, které spolu bezproblémově spolupracují.

Nevýhody iOS

Hlavní nevýhodou iOS je jeho uzavřenost. Uživatelé nemají takovou volnost v přizpůsobení systému jako u Androidu. Nelze například měnit launcher, instalovat aplikace mimo App Store nebo jednoduše přenášet soubory mezi zařízením a počítačem. Další nevýhodou může být vyšší cena zařízení s iOS v porovnání s Androidem.

Závěr

I přes některé nevýhody je iOS velmi oblíbený mobilní operační systém, který vyniká svou spolehlivostí, bezpečností a uživatelskou přívětivostí. Pro mnoho uživatelů představuje iOS bránu do světa moderních technologií, která jim umožňuje naplno využít potenciál jejich chytrých zařízení, ať už k práci, zábavě či komunikaci. S každou novou verzí posouvá Apple hranice možností a ukazuje směr, kterým se mobilní technologie budou ubírat.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

iOS - Mobilní operační systém pro zařízení Apple | Eri | Zpět na úvodní stránku