Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

IOTA: Kryptoměna pro internet věcí bez poplatků: Budoucnost internetu věcíUdělejte z Eri svého poskytovatele internetových služeb ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
IOTA: Kryptoměna pro internet věcí bez poplatků: Budoucnost internetu věcí

IOTA kryptoměna: Budoucnost internetu věcí

IOTA kryptoměna


IOTA je kryptoměna, která byla vytvořena speciálně pro využití v oblasti internetu věcí (IoT). Cílem IOTA je umožnit zařízením připojeným k internetu, jako jsou automobily, chytré domácí spotřebiče nebo průmyslové stroje, aby mohly mezi sebou komunikovat a provádět transakce rychle, bezpečně a bez poplatků.

Na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn, IOTA nepoužívá blockchain, ale funguje na vlastní distribuované databázi zvané Tangle. Tangle je speciálně navržen tak, aby zvládal velké množství transakcí bez poplatků a s minimální spotřebou energie. Každá nová transakce v síti Tangle musí před svým potvrz ověřit dvě předchozí transakce, čímž se síť stává bezpečnější s rostoucím počtem uživatelů a transakcí.

Využití IOTA v praxi

IOTA nachází uplatnění v různých oblastech internetu věcí. Například v automobilovém průmyslu může IOTA sloužit k bezpečné a efektivní komunikaci mezi vozidly a infrastrukturou, jako jsou nabíjecí stanice pro elektrická auta nebo parkovací automaty. Automobily vybavené technologií IOTA mohou automaticky platit za parkování nebo dobíjení bez nutnosti lidského zásahu.

V oblasti chytrých domácností může IOTA umožnit propojení různých zařízení, jako jsou chytré ledničky, pračky nebo termostatů. Tato zařízení pak mohou mezi sebou komunikovat, sdílet data a provádět mikrotransakce, například při nákupu energie z obnovitelných zdrojů nebo při optimalizaci spotřeby elektřiny v domácnosti.

IOTA také nachází uplatnění v průmyslu 4.0, kde může pomoci s digitalizací a automatizací výrobních procesů. Stroje vybavené senzory a technologií IOTA mohou sbírat data, komunikovat mezi sebou a provádět autonomní rozhodnutí na základě analýzy dat v reálném čase. Tím se zvyšuje efektivita výroby, snižují se náklady a minimalizují se prostoje způsobené poruchami strojů.

Budoucnost IOTA

S rostoucím počtem zařízení připojených k internetu se očekává, že poptávka po technologiích jako IOTA bude v budoucnu růst. IOTA má potenciál stát se standardem pro bezpečnou a efektivní komunikaci a transakce v rámci internetu věcí. Díky svým unikátním vlastnostem, jako jsou nulové poplatky a škálovatelnost, může IOTA hrát klíčovou roli v digitální transformaci různých odvětví a přispět k rozvoji chytrých měst, průmyslu 4.0 a dalších oblastí, kde je internet věcí využíván.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

IOTA: Kryptoměna pro internet věcí bez poplatků: Budoucnost internetu věcí | Eri | Zpět na úvodní stránku