Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

IP67: Jak jsou chráněny mobilní telefony proti prachu a vodě?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

IP67: Odolnost mobilních telefonů proti prachu a vodě


V dnešní době, kdy jsou mobilní telefony nedílnou součástí našich životů, je důležité vědět, jak dobře jsou chráněny před vnějšími vlivy. Jedním z ukazatelů odolnosti telefonu je stupeň krytí IP, konkrétně IP67. Co přesně ale toto označení znamená a jaké výhody přináší uživatelům?

Co je IP67?

IP67 je stupeň krytí (Ingress Protection), který označuje odolnost elektrických zařízení, včetně mobilních telefonů, proti vniknutí cizích těles a vody. Toto označení se skládá ze dvou číslic, přičemž první číslice udává stupeň ochrany před vniknutím pevných částic a druhá číslice označuje odnost proti kapalinám.

Ochrana před prachem a nebezpečným dotykem

První číslice v označení IP67 je 6, což znamená, že zařízení je zcela chráněno před vniknutím prachu. Prach se dovnitř telefonu nedostane ani při dlouhodobém působení, což je důležité zejména v prašných prostředích, jako jsou stavby nebo dílny. Šestka také značí ochranu před nebezpečným dotykem jakoukoliv pomůckou, takže nehrozí úraz elektrickým proudem při manipulaci s telefonem.

Odolnost proti vodě

Druhá číslice 7 v IP67 označuje vysokou odolnost proti vodě. Telefon s tímto stupněm krytí vydrží ponoření do vody až do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. To znamená, že vám nehrozí poškození telefonu při náhodném upuštění do vody, ať už do umyvadla, vany nebo bazénu. Můžete si tak bez obav vzít telefon k vodě a nemusíte se bát, že by se při kontaktu s vodou pokazil.

Praktické využití IP67

Odolnost IP67 oceníte v mnoha situacích. Představte si, že jste na pláži a chcete si zaplavat v moři. S telefonem chráněným proti vodě se nemusíte bát, že by se při kontaktu s vodou poškodil, a můžete si tak vychutnat bezstarostnou dovolenou. Stejně tak při sportovních aktivitách, jako je jízda na kole nebo běhání v dešti, se nemusíte strachovat o svůj telefon. A pokud pracujete v prašném prostředí, IP67 ochrání váš telefon před prachem a prodlouží tak jeho životnost.

Vyšší stupně ochrany

Pro ještě náročnější podmínky existují i vyšší stupně ochrany, jako jsou IP68 a IP69. Telefony s IP68 vydrží i nepřetržité potopení do vody za podmínek určených výrobcem, což může být užitečné například pro potápěče. IP69 pak označuje odolnost proti tlakové vodě, takže telefon s tímto krytím můžete bez obav umýt tlakovou vodou.

Stupeň krytí IP67 tedy poskytuje mobilním telefonům vysokou ochranu před prachem a vodou, což z nich dělá spolehlivé společníky do různých prostředí a situací. Ať už jste aktivní sportovec, pracujete v náročných podmínkách nebo si jen chcete užít dovolenou bez starostí, telefon s IP67 vás nezklame. Při výběru nového telefonu tak rozhodně věnujte pozornost i stupni krytí IP, který vám napoví, jak dobře je zařízení chráněno před vnějšími vlivy.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

IP67: Jak jsou chráněny mobilní telefony proti prachu a vodě? | Eri | Zpět na úvodní stránku