Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

IP67: Jak jsou chráněny mobilní telefony proti prachu a vodě?Udělejte z Eri svého poskytovatele internetových služeb ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
IP67: Jak jsou chráněny mobilní telefony proti prachu a vodě?

IP67: Odolnost mobilních telefonů

IP67: Odolnost mobilních telefonů proti prachu a vodě


V dnešní době, kdy jsou mobilní telefony nedílnou součástí našich životů, je důležité vědět, jak dobře jsou chráněny před vnějšími vlivy. Jedním z ukazatelů odolnosti telefonu je stupeň krytí IP, konkrétně IP67. Co přesně ale toto označení znamená a jaké výhody přináší uživatelům?

Co je IP67?

IP67 je stupeň krytí (Ingress Protection), který označuje odolnost elektrických zařízení, včetně mobilních telefonů, proti vniknutí cizích těles a vody. Toto označení se skládá ze dvou číslic, přičemž první číslice udává stupeň ochrany před vniknutím pevných částic a druhá číslice označuje odnost proti kapalinám.

Ochrana před prachem a nebezpečným dotykem

První číslice v označení IP67 je 6, což znamená, že zařízení je zcela chráněno před vniknutím prachu. Prach se dovnitř telefonu nedostane ani při dlouhodobém působení, což je důležité zejména v prašných prostředích, jako jsou stavby nebo dílny. Šestka také značí ochranu před nebezpečným dotykem jakoukoliv pomůckou, takže nehrozí úraz elektrickým proudem při manipulaci s telefonem.

Odolnost proti vodě

Druhá číslice 7 v IP67 označuje vysokou odolnost proti vodě. Telefon s tímto stupněm krytí vydrží ponoření do vody až do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. To znamená, že vám nehrozí poškození telefonu při náhodném upuštění do vody, ať už do umyvadla, vany nebo bazénu. Můžete si tak bez obav vzít telefon k vodě a nemusíte se bát, že by se při kontaktu s vodou pokazil.

Praktické využití IP67

Odolnost IP67 oceníte v mnoha situacích. Představte si, že jste na pláži a chcete si zaplavat v moři. S telefonem chráněným proti vodě se nemusíte bát, že by se při kontaktu s vodou poškodil, a můžete si tak vychutnat bezstarostnou dovolenou. Stejně tak při sportovních aktivitách, jako je jízda na kole nebo běhání v dešti, se nemusíte strachovat o svůj telefon. A pokud pracujete v prašném prostředí, IP67 ochrání váš telefon před prachem a prodlouží tak jeho životnost.

Vyšší stupně ochrany

Pro ještě náročnější podmínky existují i vyšší stupně ochrany, jako jsou IP68 a IP69. Telefony s IP68 vydrží i nepřetržité potopení do vody za podmínek určených výrobcem, což může být užitečné například pro potápěče. IP69 pak označuje odolnost proti tlakové vodě, takže telefon s tímto krytím můžete bez obav umýt tlakovou vodou.

Stupeň krytí IP67 tedy poskytuje mobilním telefonům vysokou ochranu před prachem a vodou, což z nich dělá spolehlivé společníky do různých prostředí a situací. Ať už jste aktivní sportovec, pracujete v náročných podmínkách nebo si jen chcete užít dovolenou bez starostí, telefon s IP67 vás nezklame. Při výběru nového telefonu tak rozhodně věnujte pozornost i stupni krytí IP, který vám napoví, jak dobře je zařízení chráněno před vnějšími vlivy.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

IP67: Jak jsou chráněny mobilní telefony proti prachu a vodě? | Eri | Zpět na úvodní stránku