Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

IP68: Nejvyšší stupeň odolnosti mobilních telefonů - Eri blog

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

IP68: Nejvyšší stupeň odolnosti mobilních telefonů


IP68: Nejvyšší stupeň ochrany pro váš telefon

V dnešní době, kdy jsou naše telefony neustálými společníky v každodenním životě, je důležité zajistit jejich maximální ochranu před vnějšími vlivy. Právě proto je dobré znát význam označení IP68, které nám může prozradit, jak moc je naše zařízení odolné. Pojďme se společně ponořit do tajů této certifikace a odhalit, co všechno se za ní skrývá.

Co znamená IP68?

IP68 je označení stupně ochrany (Ingress Protection), které nám říká, jak moc je zařízení chráněno před vniknutím pevných částic a kapalin. Toto dvouciferné číslo se skládá ze dvou částí, přičemž první číslice označuje odolnost proti pevným objektům a druhá proti tekutinám.

První číslice se pohybuje v rozmezí od 0 (bez ochrany) až po 6 (úplná ochrana před prachem). Druhá číslice pak nabývá hodnot od 0 (bez ochrany) až po 9 (ochrana proti tlakové vodě). V případě IP68 tak máme jistotu, že je zařízení zcela prachotěsné a vodotěsné i při delším ponoření.

Výhody IP68 certifikace

Telefon s IP68 certifikací vám poskytne klid v mnoha situacích. Nemusíte se bát, že se vám při focení u bazénu nebo moře telefon namočí nebo že ho zničí déšť při procházce přírodou. Díky prachotěsnosti se nemusíte obávat ani písku na pláži či prachu na staveništi.

S IP68 telefonem můžete bez obav fotit a natáčet pod vodou, třeba při šnorchlování nebo potápění. Zatímco telefony s nižším stupněm IP67 vydrží pod vodou maximálně 30 minut v hloubce 1 metru, IP68 zvládne i delší ponoření. Přesné podmínky ale vždy určuje výrobce, proto je dobré si je předem prostudovat.

IP68 v praxi

Představte si, že jste na dovolené u moře. S IP68 telefonem můžete bez obav fotit děti, jak si hrají ve vlnách, nebo natočit působivé záběry podmořského života při šnorchlování. A když vám telefon omylem spadne do vody, nemusíte propadat panice. Prostě ho vytáhnete, osušíte a můžete vesele pokračovat.

Nebo jste vášnivý kuchař a při vaření vám telefon spadne do dřezu s vodou? Žádný problém, IP68 to zvládne. Pracujete v prašném prostředí na stavbě nebo v dílně? I tady se IP68 certifikace postará o bezpečí vašeho telefonu.

Závěr

IP68 představuje špičku v ochraně telefonů a dalších zařízení před prachem a vodou. S takovým telefonem získáte svobodu a klid v mnoha situacích, ať už jste dobrodruh milující adrenalin, nebo prostě jen chcete mít jistotu, že váš telefon přežije i nečekané nehody. Při výběru nového telefonu je proto certifikace IP68 důležitým parametrem, který stojí za zvážení.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

IP68: Nejvyšší stupeň odolnosti mobilních telefonů - Eri blog | Eri | Zpět na úvodní stránku