Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to Keylogger? Jak se chránit před ním?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to Keylogger? Jak se chránit před ním?

Co je to Keylogger? Jak se chránit před ním?

Vysvětlení pojmu "Keylogger" a tipy na ochranu


Pojem, který jste se rozhodl prozkoumat v této sekci, je "keylogger". Dovolte mi, abych vám jej představil a vysvětlil jeho potenciální dopady na naše digitální životy.

Keylogger, někdy také nazývaný klávesový záznamník, je typ malware, který sleduje a zaznamenává stisky kláves na klávesnici bez vědomí uživatele. Cílem tohoto programu je získat přístup k citlivým informacím, jako jsou hesla, čísla bankovních účtů, PINy, osobní identifikační čísla a další důvěrné údaje.

Představte si to jako digitálního vetřelce, který neustále vykukuje přes rameno, zatímco píšete e-mail, zadáváte heslo nebo dokonce když jen procházíte internet. To je nejen nepříjemné, ale také mimořádně nebezpečné.

Keyloggery jsou neuvěřitelně zákeřné, protože většina z nich je navržena tak, aby zůstala skrytá a nezpozorovaná. Mohou být instalovány skrze phishingové útoky, kdy uživatel klikne na škodlivý odkaz v e-mailu nebo na webové straně. Mohou být také součástí balíčku s jiným softwarem, který uživatel dobrovolně stáhne a nainstaluje.

Pokud se takový program dostane do vašeho počítače, může to mít devastující následky. Bez ohledu na to, jak silné jsou vaše hesla, keylogger je může jednoduše "odposlouchávat", jakmile je zadáte. To může vést k krádeži identity, finanční ztrátě nebo k úniku důvěrných informací.

Jak se tedy můžete chránit? První krok je být obezřetný. Vyhněte se stahování software z neznámých zdrojů a buďte opatrní při procházení internetu. Pokud je to možné, využijte dvoufaktorové autentizace pro vaše online účty, což by mohlo zabránit útočníkům v přístupu k vašim účtům, i když se jim podaří získat vaše heslo.

Dalším krokem je mít nainstalovaný robustní antivirový program. Tyto programy jsou navrženy tak, aby detekovaly a odstraňovaly škodlivý software, včetně keyloggerů. Je ovšem důležité pravidelně aktualizovat svůj antivirový program, aby byl schopen zachytit i nejnovější hrozby.

Pamatujte, že v digitálním světě je prevence vždy lepší než léčba. Ať už jste doma nebo v práci, měli byste být vždy na stráži a dělat vše pro to, abyste se vyhnuli keyloggerům a jiným škodlivým programům.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to Keylogger? Jak se chránit před ním? | Eri | Zpět na úvodní stránku