Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Koaxiální kabel: klíčový nástroj v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Koaxiální kabel: klíčový nástroj v telekomunikacích

Koaxiální kabel: klíčový nástroj v telekomunikacích

Koaxiální kabel: nezbytná součást telekomunikace


Koaxiální kabel: klíčový nástroj v telekomunikacích

Když se bavíme o telekomunikaci, většinou si představíme třpytivé satelitní disky, elegantní mobilní telefony nebo skříně plné serverů. Méně často se však ourčí naše myšlenky na skromnější, avšak velmi důležitý element tohoto systému - koaxiální kabel. Jak vypadá? Jak funguje? A proč je tak důležitý? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujícím textu.

Povrchově řečeno, koaxiální kabel je typ elektrického vedení, které se používá k přenosu signálů v oblasti telekomunikací. Je to podstatně víc než prostě drát. Jeho jedinečná konstrukce, včetně soustředných vrstev vodičů, mu umožňuje přenášet signály s minimálními ztrátami a interferencemi.

Koaxiální kabel je sestaven z několika vrstev, které jsou navrženy tak, aby optimalizovaly jeho výkon a zabraňovaly rušení. Uvnitř je jádro, což je vodič, který může být vyroben z mědi nebo hliníku. Obklopuje ho izolační materiál, který zabraňuje přenosu energie mimo vodič. Další vrstva je vnější vodič, který také může být vyroben z mědi nebo hliníku. Tato vrstva působí jako zemní vodič a také jako štít proti vnějšímu rušení. Nakonec je celý kabel obalen v izolačním krytu.

Koaxiální kabely jsou oblíbené pro svou flexibilitu, odolnost a výkonnost. Můžete je najít v širokém spektru aplikací, od kabelových televizí přes internetové sítě až po spojení s anténami. Ačkoli technologie pokročila a nyní máme k dispozici mnoho dalších typů kabelů a bezdrátových technologií, stále se nic nevyrovná působivé výkonnosti koaxiálních kabelů v mnoha situacích.

Jak jsem již zmínil, koaxiální kabely jsou ideální pro přenos televizních signálů. Pokud máte doma kabelovou televizi, je velmi pravděpodobné, že signál k vaší televizi putuje právě po koaxiálním kabelu. Tento kabel dokáže efektivně přenášet velké množství dat, které jsou potřebné pro televizní vysílání.

Při použití v počítačových sítích se koaxiální kabely vyznačují schopností přenášet data na velké vzdálenosti bez ztráty kvality. Tato vlastnost je zejména důležitá pro podniky, které potřebují přenášet velké množství dat mezi různými místy své organizace.

Koneckonců, i přes vývoj moderních technologií, jako je optické vlákno a bezdrátové sítě, koaxiální kabely si zachovávají své pevné místo v telekomunikační infrastruktuře. Jejich unikátní vlastnosti a všestrannost je činí nenahraditelnými v mnoha aplikacích.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Koaxiální kabel: klíčový nástroj v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku