Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Link - spojovat jednotlivé stránky a informace na internetuUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Link - spojovat jednotlivé stránky a informace na internetu

Význam a využití pojmu "Link" na internetu

Prohloubení porozumění pojmu - Link


Představte si, jak by vypadal internet bez odkazů, známějších jako linky. Byla by to spíše sbírka nezávislých informací rozesetých po celém kyberprostoru, než propojený systém, který z něj známe nyní. Linky jsou v podstatě mosty, které nás vedou z jedné stránky na druhou, z jedné informace k další. Jsou to cestičky v naší digitální krajině, které nám umožňují cestovat, objevovat a učit se.

Pojem "link" vychází z anglického slova "link", což v překladu znamená spojení, odkaz. A právě to je jeho účelem - spojovat jednotlivé stránky a informace na internetu. Bez těchto "digitálních mostů" bychom se na webu snadno ztratili.

Linky vypadají jako text, který je obvykle podtržený a zvýrazněný jinou barvou než zbytek textu. Může to být webová adresa - například doména nějaké společnosti, jako je https://eri-internet.cz/, nebo může to být hypertextový odkaz umístěný v textu či obrázku. Kliknutím na něj se otevře jiná webová stránka nebo dokument.

Abychom pochopili, jak linky fungují, musíme se podívat na strukturu webových stránek. Každá webová stránka má unikátní URL (Uniform Resource Locator), které je v podstatě její adresa na internetu. Tato adresa je vložena do kódu odkazu a je viditelná, když najedete myší na text odkazu.

Na internetu existují dva základní typy odkazů - interní a externí. Interní odkazy spojují stránky na stejném webu. Mohou vést z hlavní stránky na podstránky nebo mezi jednotlivými články na blogu. Externí odkazy naopak vedou z jedné webové stránky na jinou, která je na jiné doméně.

Linky hrají klíčovou roli také v SEO (Search Engine Optimization), tedy optimalizaci pro vyhledávače. Kvalitní odkazy směřující na web mohou zlepšit jeho pozici ve výsledcích vyhledávání, což může vést k vyšší návštěvnosti.

Takže příště, když kliknete na odkaz na internetu, vzpomeňte si na toto vysvětlení. Každý link, na který klikneme, je výsledkem pečlivého plánování a designu a hraje klíčovou roli v tom, jak se pohybujeme po internetu. Bez nich by byl internet zcela jiným místem.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Link - spojovat jednotlivé stránky a informace na internetu | Eri | Zpět na úvodní stránku