Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Modrá linka – vaše spojení s firmami za sdílenou cenu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Modrá linka – vaše spojení s firmami za sdílenou cenu

Modrá Linka: Význam a využití v telekomunikacích

Modrá linka – vaše spojení s firmami za sdílenou cenu


V dnešní době je trh telekomunikačních služeb doslova propletený různými čísly a barevnými kódy. Jako spotřebitel nebo podnikatel je důležité rozumět, co jednotlivé kategorie znamenají, abyste mohli efektivně komunikovat a využívat služby k vaší spokojenosti. Jednou z takových kategorií jsou modré linky. Ale co to vlastně modrá linka je?

Modré linky jsou speciální telefonní čísla, která slouží jako kontakt mezi spotřebiteli a firmami, případně jinými institucemi. Jsou to čísla, která typicky začínají předvolbami 81, 83, 843, 844, 845, 846 nebo 855. Hlavním rozpoznávacím znakem modré linky je, že náklady na volání jsou rozděleny mezi volajícího a volaného. To znamená, že když zavoláte na modrou linku, neplatíte plnou cenu hovoru, jako by tomu bylo u běžného telefonního čísla, ale pouze jeho část.

Cena za volání na modrou linku se může lišit v závislosti na konkrétní firmě nebo operátorovi, se kterým má firma smlouvu. Proto pokud chcete znát přesnou cenu, je třeba se podívat do ceníku poskytovatele vašich telekomunikačních služeb. Je důležité si uvědomit, že volání na modrou linku nebývá zahrnuto do volných minut vašeho tarifu, a proto se za takový hovor platí navíc.

Na trhu existují i jiné typy barevných linek, například zelené linky, které jsou pro volajícího zcela zdarma a poznáte je podle předvolby 800. Na druhou stranu volání na bílé linky může být dražší než volání na modré linky. Bílé linky jsou obvykle určeny pro zákaznické linky s vyšší přidanou hodnotou, například pro technickou podporu.

Praktické využití modré linky je zejména v oblasti zákaznické podpory. Firmy často používají modré linky pro kontaktní centra, aby se zákazníkům snížily náklady na volání a zároveň firma nesla jen část nákladů spojených s provozem zákaznického centra. Tento model je výhodný pro obě strany – zákazník cítí, že firma se o něj stará tím, že neplatí plnou cenu za hovor, a firma získává lepší image a může efektivněji řídit náklady na zákaznickou podporu.

Pokud uvažujete o zavedení modré, zelené nebo bílé linky ve vaší firmě, je třeba zvážit několik faktorů. Především byste měli zvážit očekávaný objem hovorů, preferovaný způsob komunikace vašich zákazníků a jakou část nákladů jste ochotni nést. Důležité je také vybrat spolehlivého telekomunikačního partnera, který vám zajistí kvalitní služby a podporu.

Výběr správné barevné linky může mít značný vliv na úspěch vaší firmy v oblasti zákaznického servisu a může posílit vaši značku v očích spotřebitelů. Vždy je důležité myslet na to, že komunikace s klienty je klíčová a modrá linka může být jedním z nástrojů, jak tuto komunikaci zefektivnit a zpříjemnit jak pro zákazníky, tak pro vaše podnikání.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Modrá linka – vaše spojení s firmami za sdílenou cenu | Eri | Zpět na úvodní stránku