Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozkryjeme tajemství NB-IoT: Co to znamená a jak to funguje

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozkryjeme tajemství NB-IoT: Co to znamená a jak to funguje

Vysvětlujeme NB-IoT: Vaše průvodce světem úzkopásmových sítí

Rozkryjeme tajemství NB-IoT: Co to znamená a jak to funguje


Když mluvíme o bezdrátových technologiích, nesmíme přehlédnout NB-IoT, neboli Narrowband Internet of Things. Tento termín se může zdát složitý, ale v podstatě se jedná o druh bezdrátové sítě určené pro připojení "chytrých" zařízení k internetu.

"Narrowband" odkazuje na šířku pásma, kterou tato technologie využívá. Je to úzké pásmo, což znamená, že NB-IoT upřednostňuje účinnost před rychlostí. Díky tomu je možné připojit tisíce zařízení k jedné NB-IoT stanici a baterie těchto zařízení mohou vydržet až několik let bez potřeby nabití.

"IoT", což je zkratka pro Internet of Things (Internet věcí), je koncept, který se vztahuje na myšlenku připojení všech možných zařízení k internetu. To může zahrnovat vše od chytrých ledniček až po bezpečnostní kamery nebo senzory na poli.

Jeden z klíčů k úspěchu NB-IoT je jeho schopnost pokrýt velké vzdálenosti a proniknout do těžko přístupných míst, jako je podzemí nebo vodní plochy. To je důležité pro zařízení, která se nacházejí v odlehlých oblastech nebo na místech s omezeným signálem.

NB-IoT je také velmi flexibilní, protože umožňuje vzdálené řízení a nastavení zařízení. To znamená, že můžete sledovat a kontrolovat svoje zařízení z pohodlí svého domova nebo kanceláře, přičemž všechny informace jsou přístupné prostřednictvím jednoduché aplikace nebo webové stránky.

Stručně řečeno, NB-IoT je technologie, která nám umožňuje připojit naše zařízení k internetu, ať už se nachází kdekoli. Je to způsob, jak zvýšit efektivitu, ušetřit energii a zároveň nám umožňuje mít lepší přehled a kontrolu nad našimi zařízeními.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Rozkryjeme tajemství NB-IoT: Co to znamená a jak to funguje | Eri | Zpět na úvodní stránku