Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Klíčové pojmy a zkratky Netflixu: Co potřebujete vědět

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Klíčové pojmy a zkratky Netflixu: Co potřebujete vědět

Význam výrazů a zkratek na Netflixu

Klíčové pojmy a zkratky Netflixu: Co potřebujete vědět


Obdobně jako u mnoha jiných technologií a služeb, i v případě platformy Netflix se setkáváme s řadou specifických výrazů a zkratek, které mohou být pro nové uživatele neznámé. Jejich porozumění je ale klíčové pro plné využití možností, které platforma nabízí. Přinášíme vám tedy přehled těch nejdůležitějších.

1. Streaming - Jedná se o technologii, která umožňuje sledování obsahu online přímo z internetu bez nutnosti jeho stahování. Netflix je především streamingová platforma.

2. Originals - Tento výraz označuje filmy a seriály, které byly vyrobeny přímo pro Netflix. Tyto pořady nelze legálně sledovat na žádné jiné platformě.

3. HD (High Definition) - Tento termín označuje vysokou kvalitu obrazu. Pro sledování v HD je potřeba mít rychlé internetové připojení a zařízení podporující tuto kvalitu.

4. UHD (Ultra High Definition) - Ještě vyšší kvalita obrazu než HD. Pro její využití je potřeba speciální televizor a rychlý internet.

5. VPN (Virtual Private Network) - Tato technologie umožňuje změnit vaši IP adresu a tím i zemi, ze které se na internet připojujete. Někteří lidé ji využívají k přístupu k obsahu, který je v jejich zemi nedostupný.

6. Binge-watching - Slangový výraz označující sledování velkého množství epizod seriálu v kuse. Netflix tuto aktivitu podporuje tím, že po skončení epizody automaticky spustí další.

7. Chill - Sloveso, které v kontextu Netflixu značí pohodové sledování obsahu. Odtud pochází populární fráze "Netflix and chill".

8. Offline Mode - Režim, který umožňuje stáhnout obsah na zařízení a sledovat ho později bez připojení k internetu.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Klíčové pojmy a zkratky Netflixu: Co potřebujete vědět | Eri | Zpět na úvodní stránku