Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Night Shift - Význam výrazů a zkratek v kontextu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Night Shift - Význam výrazů a zkratek v kontextu

Význam výrazů a zkratek v kontextu Night Shift

Co znamenají výrazy a zkratky související s Night Shift?


Výrazů a zkratek, které se vztahují k tématu Night Shift, je celá řada a pokud chceme porozumět celému tomuto konceptu, je důležité se s nimi blíže seznámit.

Začněme se samotným termínem "Night Shift". Tento výraz pochází z angličtiny a v doslovném překladu by znamenal "noční směna". V kontextu technologií a zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo počítače, však odkazuje na funkci, která upravuje barevnost displeje tak, aby byla příjemnější pro oči a méně narušovala spánkové rytmy.

Barevnost displeje je důležitý pojem, který je třeba vysvětlit. Jedná se o kombinaci barev, které se zobrazují na obrazovce zařízení. Některé barvy, zejména modré světlo, mohou narušovat naše spánkové rytmy a způsobovat nespavost nebo jiné problémy se spánkem.

Modré světlo je druh světla s vysokou energií a krátkou vlnovou délkou. Je přirozenou součástí slunečního světla, ale také se vyskytuje v umělých světlech a digitálních obrazovkách. Dlouhodobé vystavení modrému světlu, zejména v noci, může narušit výrobu melatoninu, hormonu, který reguluje spánkový cyklus.

Melatonin je také pojem, který je třeba rozklíčovat. Tento hormon produkuje náš organismus ve tmě, což signalizuje, že je čas jít spát. Jakmile se začne svítat, hladina melatoninu klesá a my se probouzíme. Při vystavení modrému světlu v noci se výroba melatoninu snižuje, což může vést k nespavosti a dalším problémům se spánkem.

Nakonec je důležité vysvětlit, jak funguje automatické nastavení Night Shift
. Tato funkce využívá geolokační data a časovou zónu uživatele, aby určila, kdy nastane západ slunce a východ slunce. V tomto čase se automaticky aktivuje Night Shift a upravuje barevnost displeje, aby potlačila modré světlo.

Doufám, že tato vysvětlení výrazů a zkratek vám pomohou lépe porozumět konceptu Night Shift a jeho přínosu pro zdraví našich očí a kvalitu spánku.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Night Shift - Význam výrazů a zkratek v kontextu | Eri | Zpět na úvodní stránku