Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Notch v mobilních telefonech: Vše co potřebujete vědět

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Notch v mobilních telefonech: Vše co potřebujete vědět

Co je to Notch? Vysvětlení moderního termínu

Notch v mobilních telefonech: Vše co potřebujete vědět


V dnešní moderní době, kdy technologie postupuje takovým tempem, že je někdy těžké se vývoji stačit přizpůsobovat, je skoro nezbytné mít přehled o nových termínech a zkratkách, které se v rychlém sledu objevují. Jedním z takových termínů, který se začal běžně používat v posledních letech, je "notch".

Pojem "notch" pochází z angličtiny a v překladu znamená "vykrojení" nebo "zarážka". V kontextu mobilních telefonů se tímto termínem označuje vykrojení na horním okraji displeje, které slouží pro umístění předního fotoaparátu a dalších senzorů. První telefon, který tento design zpopularizoval, byl iPhone X vydaný v roce 2017.

Výrobci mobilních telefonů začali tento design přebírat, přičemž každý použil trochu jinou verzi "notche". Některé notch jsou široké a zaberou takřka celý horní okraj displeje, zatímco jiné jsou užší a připomínají spíše kapku vody. Bez ohledu na design je vždy zřejmé, že notch znamená kompromis mezi velkým displejem a umístěním předního fotoaparátu a senzorů.

Přestože notch může vypadat efektně a moderně, je důležité si uvědomit, že jeho přítomnost může ovlivnit uživatelský zážitek. Stavový řádek na vrchu displeje se zkracuje, což může být problematické pro ty, kteří mají na svém telefonu mnoho aktivních aplikací. V závislosti na designu a velikosti notche mohou být některé ikony stavového řádku skryté nebo stlačené.

Ještě před několika lety byl tento termín "notch" prakticky neznámý. Ale díky rychlému vývoji technologií a měnícím se designem mobilních telefonů se stal běžnou součástí našeho slovníku. A i když někteří uživatelé tento design milují a jiní ho nenávidí, je jasné, že notch představuje důležitý krok ve vývoji bezrámečkových displejů.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Notch v mobilních telefonech: Vše co potřebujete vědět | Eri | Zpět na úvodní stránku