Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Notifikace v Digitálním Světě: Co To Znamená a Jak S Tím Souvisí API, UI a UX?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Notifikace v Digitálním Světě: Co To Znamená a Jak S Tím Souvisí API, UI a UX?

Vysvětlení Notifikace a Souvisejících Pojmů

Notifikace v Digitálním Světě: Co To Znamená a Jak S Tím Souvisí API, UI a UX ?


Začněme nejdříve u samotného výrazu - notifikace. Toto slovo pochází z latinského "notificare", což znamená "oznámit". Dnes tento pojem používáme ve světě technologií pro označení krátkých zpráv, které nám aplikace odesílají, aby nás informovaly o nových událostech. Můžeme to nazvat moderní formou signalizace.

Zkuste si představit situaci, kde jste právě v práci a váš mobil leží na stole vedle vás. Najednou se na něm objeví malá ikona s číslem "1". Co to znamená? Tak, to je právě notifikace. Ta vás informuje, že máte nevyřízenou událost, nový e-mail, zprávu na sociální síti nebo nezodpovězený hovor.

Jak jste si možná všimli, notifikace se nevyskytují pouze na mobilních telefonech. Jsou běžnou součástí mnoha dalších elektronických zařízení, jako jsou počítače, tablety, smart hodinky nebo chytré televizory. A jejich rostoucí význam v digitálním světě je neoddiskutovatelný.

Dalším výrazem, který se s konceptem notifikací často setkáme, je "push notifikace". Co to znamená? Push notifikace je druh oznámení, které nám přichází automaticky z našich aplikací, aniž bychom je museli aktivně otevírat. Například, když vám na sociální síti někdo pošle zprávu, automaticky vám na mobilu nebo počítači přijde push notifikace s informací o nové zprávě.

Nyní se podívejme na zkratky, které jsou často spojené s notifikacemi. Jednou z nich je "API", což je zkratka pro "Application Programming Interface". API je sada pravidel a protokolů, které umožňují komunikaci mezi různými softwarovými aplikacemi. V kontextu notifikací se API používá k odesílání a přijímání těchto zpráv mezi různými systémy.

Další zkratkou je "UI" neboli "User Interface". UI je to, co vidíme, když používáme aplikaci nebo webovou stránku - celý vizuální vzhled a uspořádání prvků. Notifikace jsou důležitou součástí UI, protože nám poskytují důležité informace a upozornění.

Nakonec si představíme zkratku "UX", což je zkratka pro "User Experience". UX se týká toho, jak se uživatel cítí při používání aplikace nebo webové stránky. Dobrá UX zahrnuje i efektivní notifikace - takové, které jsou užitečné, snadno pochopitelné a neotravují uživatele.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Notifikace v Digitálním Světě: Co To Znamená a Jak S Tím Souvisí API, UI a UX? | Eri | Zpět na úvodní stránku