Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

OLED Technologie: Význam a Využití | Český bezdrátUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
OLED Technologie: Význam a Využití | Český bezdrát

Vše, co potřebujete vědět o OLED technologii

Vysvětlení výrazů a zkratek v telekomunikacích: OLED


Ve světě digitální technologie se často setkáváme s různými výrazy a zkratkami, které mohou být pro laika matoucí. Jednou z takových zkratek je OLED, což je zkratka pro termín "Organic Light Emitting Diode", neboli organické elektroluminiscenční diody. Co toto slovní spojení znamená a proč je tak důležité pro moderní technologie?

OLED je technologie používaná při výrobě displejů. Ať už se jedná o obrazovku televizoru, displej digitálního fotoaparátu, nebo obrazovku mobilního telefonu, je velká pravděpodobnost, že se s touto technologií setkáte. Základní diferenciátor OLED displejů oproti LCD je fakt, že diody v OLED displeji samy vyzařují světlo, zatímco LCD obrazovky vyžadují podsvícení.

Když se podíváme na OLED obrazovku pod mikroskopem, uvidíme, že se skládá z množství malých diod, které vyzařují světlo, když jsou aktivovány elektrickým proudem. Tyto diody jsou vyrobeny z organických materiálů, což znamená, že jsou založeny na uhlíku, a jsou umístěny mezi dvěma elektrodami, z nichž alespoň jedna je průhledná.

OLED obrazovky mají několik klíčových výhod. Jsou mimořádně tenké a lehké, nabízejí vynikající kvalitu obrazu s hlubokými černými tóny a živými barvami, mají široký pozorovací úhel a rychlou odezvu. Všechny tyto vlastnosti činí OLED technologii ideální pro použití v špičkových televizorech a high-end mobilních zařízeních.

Avšak jako všechny technologie, i OLED má své nevýhody. Tyto obrazovky jsou nákladné na výrobu a mají omezenou životnost, zvláště pokud jsou vystaveny pravidelnému a intenzivnímu použití. Navíc, i když jsou tyto displeje velmi tenké a flexibilní, jsou také méně odolné vůči nárazům a poškození než tradiční LCD obrazovky.

Ale i přes tyto výzvy, OLED technologie pokračuje v inovacích a vylepšeních, otevírá nové možnosti a vytváří nové standardy pro digitální displeje. Ať už se jedná o sledování vašeho oblíbeného filmu v ultra vysokém rozlišení, prohlížení fotografií na vašem digitálním fotoaparátu nebo hraní her na mobilu, OLED technologie vám poskytuje nejlepší možný zážitek.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

OLED Technologie: Význam a Využití | Český bezdrát | Eri | Zpět na úvodní stránku