Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Open Source: Rozumíme Otevřenému Zdrojovému Kódu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Open Source: Rozumíme Otevřenému Zdrojovému Kódu

Co je to Open Source a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Open Source: Rozumíme Otevřenému Zdrojovému Kódu


Open source neboli otevřený zdrojový kód je koncept, který je v dnešní době stále častěji používán a jeho důležitost v digitálním světě roste. Ať už jste programátor, návrhář webových stránek nebo jen obyčejný uživatel počítače, pravděpodobně jste se s open source již setkali. Ale víte, co to přesně znamená a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Open source software (OSS) je typ programu, u kterého jsou zdrojové kódy dostupné veřejnosti, a to zdarma. To znamená, že kdokoli může kód nahlédnout, upravit, vylepšit a šířit dále. Tento přístup je založen na myšlence otevřenosti a sdílení, která je základem mnoha online komunit.

Jedním z nejznámějších příkladů open source softwaru je operační systém Linux. Linux byl vytvořen jako alternativa k proprietárním operačním systémům, jako je Microsoft Windows nebo MacOS. Tento systém je nyní základem pro mnoho dalších softwarů, včetně Androidu, který je nejpopulárnějším operačním systémem pro mobilní telefony.

Dalším populárním open source programem je webový prohlížeč Mozilla Firefox, který je oblíbený pro svou rychlost a bezpečnost. Kancelářský balík OpenOffice.org je alternativou k Microsoft Office a je také k dispozici zdarma. Mezi další známé open source programy patří grafický editor GIMP, publikovací nástroj Scribus, multimediální přehrávač VLC media player a kompresní nástroj 7-Zip.

Výhody open source softwaru spočívají v jeho otevřenosti a flexibilitě. Uživatelé mohou software přizpůsobit svým potřebám, opravit chyby nebo přidat nové funkce. Také mohou přispět k vývoji programu a podílet se na jeho zlepšování. Open source software také často poskytuje vyšší míru bezpečnosti, protože kód může být kontrolován širokou veřejností.

Nicméně existují také nevýhody. Například podpora uživatelů může být omezená a některý software může vyžadovat pokročilé technické znalosti pro jeho použití a úpravy.

Open source je tedy fascinujícím a dynamickým světem, který otevírá nové možnosti a příležitosti. Je to přístup, který může výrazně přispět k rozvoji digitálních technologií a který je stále více přijímán a využíván jak jednotlivci, tak korporacemi po celém světě.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Open Source: Rozumíme Otevřenému Zdrojovému Kódu | Eri | Zpět na úvodní stránku