Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Optický kabel: Revoluce v rychlosti a stabilitě internetového připojení.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Optický kabel: Budoucnost rychlého internetu

V dnešní digitální době, kdy je rychlý a spolehlivý internet nezbytností, se optický kabel stává stále populárnějším řešením. Tato technologie přináší revoluci v rychlosti a stabilitě internetového připojení, kterou si uživatelé rychle oblíbili. Pojďme se ponořit do fascinujícího světa optických vláken a zjistit, proč jsou považována za budoucnost komunikace.

Co je to optický kabel?

Optický kabel je technologický zázrak, který využívá světlo k přenosu dat. Představte si tenké vlákno, tenčí než lidský vlas, které dokáže přenášet obrovské množství informací rychlostí světla. Toto vlákno je vyrobeno z vysoce čistého skla nebo plastu a je navrženo tak, aby vedlo světelné signály na velké vzdálenosti s minimální ztrátou kvality.Struktura optického kabelu je fascinující. Skládá se z několika vrstev:

Detail optického vlákna:Jak funguje přenos dat optickým kabelem?

Představte si optický kabel jako dlouhý tunel. Na jednom konci tohoto tunelu máme vysílač, který mění elektrické signály na pulzy světla. Tyto světelné pulzy pak cestují tunelem, odrážejí se od stěn (pláště) a udržují se uvnitř jádra. Na druhém konci tunelu čeká přijímač, který tyto světelné pulzy zachytí a převede zpět na elektrické signály, které může váš počítač nebo jiné zařízení zpracovat.

Tento proces je neuvěřitelně rychlý. Světlo se v optickém kabelu pohybuje téměř rychlostí světla ve vakuu, což znamená, že data mohou cestovat z jednoho konce světa na druhý za zlomek sekundy. To je důvod, proč jsou optické kabely tak revoluční pro internetové připojení a telekomunikace.Proč je optický kabel nejlepší volbou?

Optický kabel nabízí několik klíčových výhod oproti tradičním měděným kabelům:

Praktické využití optických kabelůOptické kabely nacházejí uplatnění v mnoha oblastech našeho života:

Budoucnost optických kabelů

S rostoucí poptávkou po rychlejším internetu a větší šířce pásma se optické kabely stávají stále důležitějšími. Výzkumníci neustále pracují na vylepšení této technologie, hledají způsoby, jak zvýšit kapacitu a snížit náklady. V budoucnu můžeme očekávat ještě rychlejší a efektivnější optické sítě, které budou podporovat nové technologie jako 5G, internet věcí a umělou inteligenci.

Závěr

Optický kabel představuje skutečnou revoluci v oblasti internetového připojení. Jeho schopnost přenášet obrovské množství dat rychlostí světla z něj činí nepostradatelnou součást moderní digitální infrastruktury. Ať už streamujete své oblíbené pořady, pracujete z domova nebo hrajete online hry, optické připojení vám poskytne rychlost a spolehlivost, kterou potřebujete.

Pokud máte možnost připojit se k internetu přes optický kabel, neváhejte. Investice do této technologie se vám vrátí v podobě bezproblémového a rychlého připojení, které vás nikdy nezklame. Optický kabel není jen současností internetu - je to brána do budoucnosti digitální komunikace u Eri.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Optický kabel: Revoluce v rychlosti a stabilitě internetového připojení. | Eri | Zpět na úvodní stránku