Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Základy Qi standardu: jak funguje bezdrátové nabíjení?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Základy Qi standardu: jak funguje bezdrátové nabíjení?

Představení Qi standardu bezdrátového nabíjení

Základy Qi standardu: jak funguje bezdrátové nabíjení?


Když jsme kdysi dávno měli mobilní telefony poprvé, považovali jsme za zázrak, když jsme je mohli používat bez nutnosti být neustále připojeni k zdi. Najednou jsme měli svět v dlani ruky a mohli jsme se pohybovat naprosto svobodně. Ale pak jsme narazili na jeden problém, který nás opět připoutal k zemi - nutnost nabíjení. A tak jsme se museli vrátit ke kabelům a zásuvkám. Nadešel však čas změny. Přišel Qi standard bezdrátového nabíjení.

Qi (vyslovuje se „čchi“) je čínské slovo, které odkazuje na "životní energii". Ve světě techniky tento pojem označuje bezdrátový přenos elektrické energie, konkrétně se jedná o globální standard pro bezdrátové nabíjení, který byl vytvořen Wireless Power Consortiumem (WPC). Jak již název napovídá, jde o technologii, která umožňuje nabíjení zařízení bez potřeby kabelů - pouze pomocí speciální podložky a zařízení podporujícího tento standard.

Qi standard funguje na principu elektromagnetické rezonance, kdy se energie přenáší mezi dvěma objekty prostřednictvím indukčních cívek. Jedna cívka je v samotné nabíječce a druhá je v zařízení, které chceme dobít. Když položíme telefon na nabíječku, cívky vytvářejí elektromagnetické pole a probíhá přenos energie. Nejde o nový koncept - podobná technologie se například používá v elektrických zubních kartáčcích.

Pokud si nyní říkáte, že váš telefon tuto technologii nepodporuje, nemusíte zoufat. Existují speciální adaptéry, které lze připojit k vašemu telefonu a umožní mu tak bezdrátové nabíjení. Některé nabíječky dokonce umožňují nabíjet více zařízení najednou, což je ideální pro rodiny nebo pro lidi s více zařízeními.

Qi standard však není pouze o tom, jak se zbavit kabelů a vytvořit pohodlnější prostředí pro nabíjení. Jde také o to, jak učinit technologii univerzální a kompatibilní napříč různými zařízeními různých výrobců. Ostatně, to je přesně to, co WPC sleduje – vytvoření standardu, který by byl univerzálně použitelný pro všechny mobilní zařízení.

Budoucnost je zde a Qi standard bezdrátového nabíjení je součástí toho, jak se náš svět mění a stává se stále více bezdrátovým. Je to krok kupředu k větší pohodlí, univerzálnosti a efektivitě. Takže příště, když uvidíte svůj telefon s baterií na pokraji vybití, položte ho jednoduše na podložku a nechte ho dobít. Bez kabelů, bez starostí.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Základy Qi standardu: jak funguje bezdrátové nabíjení? | Eri | Zpět na úvodní stránku