Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

QR kód: Co je to a jak s ním efektivně pracovat. Quick Response Code

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

QR kód: Co je to a jak s ním efektivně pracovat. Quick Response Code

Vysvětlení pojmu "QR kód": Rychlý přenos dat na dosah ruky

QR kód: Co je to a jak s ním efektivně pracovat?


Představte si, že uvidíte nějaký zajímavý produkt na obchodním plakátu nebo billboardu a chcete se o něm dozvědět více. Místo toho, abyste si pamatovali složitou webovou adresu nebo našli potřebné informace na internetu, stačí použít váš chytrý telefon. Stačí nasměrovat fotoaparát na malou černobílou „mozaiku“ a okamžitě se dostanete na relevantní webovou stránku. Tento magický nástroj se nazývá QR kód.

QR kód, neboli Quick Response Code, je dvourozměrný kód, který lze snadno naskenovat pomocí fotoaparátu na chytrém telefonu. Tento kód je vytvořen pomocí černých čtverečků uspořádaných na bílém čtvercovém pozadí. Tyto čtverečky jsou vlastně způsob, jakým QR kód uchovává informace.

Funkce QR kódů je široká a mnohostranná. Kromě toho, že nás mohou přesměrovat na webové stránky, mohou také rychle uložit kontakt do telefonu, načíst GPS souřadnice nebo nám umožnit zaplatit v obchodě. Proto se QR kódy stávají stále populárnějšími nástroji v marketingu a obchodě.

Možná si říkáte, jak můžete vytvořit svůj vlastní QR kód? Je to překvapivě jednoduché. Existují různé online generátory QR kódů, které můžete použít zdarma. Vše, co potřebujete, je zadat informace, které chcete do QR kódu vložit, a generátor za vás vytvoří QR kód. Může to být odkaz na webovou stránku, text, kontakt, geolokaci, e-mail, SMS a mnoho dalšího.

Je fascinující, kolik informací lze uložit do jednoho malého QR kódu. Jeden QR kód může obsahovat až 4 300 alfanumerických znaků. To je přibližně stejně jako jedna a půl strany textu napsaného v programu Word.

Zkrátka, QR kódy jsou úžasným nástrojem pro rychlý a efektivní přenos informací. Jejich využití je téměř nekonečné a s rostoucím vývojem technologií se můžeme těšit na další inovativní způsoby, jak je využít.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

QR kód: Co je to a jak s ním efektivně pracovat. Quick Response Code | Eri | Zpět na úvodní stránku