Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Roaming: Jak funguje a proč ho potřebujeme

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Roaming: Jak funguje a proč ho potřebujeme


Roaming je služba, která umožňuje uživatelům mobilních telefonů udržovat spojení i při cestování mimo oblast pokrytí jejich domácího operátora. Když opustíte hranice své země, váš telefon nezůstává offline, ale automaticky se připojí k sítím zahraničních operátorů, s nimiž má váš domácí operátor uzavřenou roamingovou smlouvu.

V dnešní době je roaming důležitým nástrojem pro udržování kontaktu s prací, rodinou a přáteli, i když jste tisíce kilometrů daleko od domova. Roaming se využívá nejen pro hlasové služby, ale i pro posílání textových zpráv (SMS) a přístup k datovým službám, jako je e-mail, sociální sítě a internetové prohlížení.

Historie a vývoj roamingu

V minulosti byly náklady na roaming často vysoké, což vedlo k tomu, že mnoho lidí raději v zahraničí svůj telefon nepoužívalo, nebo využívalo alternativní komunikační metody, jako jsou Wi-Fi hovory nebo předplacené SIM karty z cílové země. Tento faktor byl jedním z hlavních omezení pro cestující a podnikatele, kteří potřebovali být neustále v kontaktu.

V roce 2017 však došlo k významné změně v Evropském hospodářském prostoru (EHP) s přijetím pravidla RLAH (Roam Like at Home), což znamená, že občané EU mohou využívat své mobilní služby v jiných zemích EHP za stejné ceny jako doma. Toto pravidlo výrazně snížilo finanční zátěž spojenou s roamingem a umožnilo lidem volněji cestovat a komunikovat.

Jak funguje roaming

Když překročíte hranice a váš telefon se připojí k zahraniční síti, probíhá proces, který zahrnuje několik kroků:

Praktické využití roamingu

Roaming je neocenitelný v mnoha situacích, například:

Jak šetřit na roamingových poplatcích

I přes pravidlo RLAH existují způsoby, jak dále snížit náklady na roaming:Roaming je důležitou součástí moderního života, která nám umožňuje být v kontaktu a produktivní, i když jsme daleko od domova. Díky pokrokům v regulaci a technologii je nyní snazší a cenově dostupnější než kdykoliv předtím.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Roaming: Jak funguje a proč ho potřebujeme | Eri | Zpět na úvodní stránku