Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozšířená realita (AR): Co to je a jak ji využít

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozšířená realita (AR): Co to je a jak ji využít


Rozšířená realita (AR) je fascinující technologie, která mění způsob, jakým vnímáme svět kolem nás. Jedná se o inovativní způsob integrace digitálního obsahu do reálného světa, který nám umožňuje vidět, co by jinak bylo neviditelné. Představte si, že stojíte před historickou památkou a vaše chytré zařízení vám na obrazovce okamžitě ukáže všechny důležité informace o tomto místě, aniž byste museli otevírat průvodce nebo hledat na internetu. To je právě kouzlo AR.

Jak AR funguje?

Rozšířená realita využívá kameru a senzory chytrého zařízení, jako je smartphone nebo tablet, ke snímání reálného světa. Poté softwarově na tento obraz vrství digitální informace nebo grafiku. Výsledkem je smíšený obraz, kde se reálný svět prolíná s digitálním obsahem. To vše v reálném čase a s vysokou přesností.

Praktické využití AR

AR má široké spektrum aplikací, které sahají od zábavy až po průmysl. Zde jsou některé příklady, jak může rozšířená realita obohatit různé aspekty našeho života:

Vzdělávání a školení

Ve vzdělávání může AR pomoci studentům lépe pochopit složité koncepty tím, že je vizualizuje v 3D prostoru. Představte si například anatomickou lekci, kde studenti mohou "rozebrat" virtuální lidské tělo přímo ve své učebně.

Turistika a kultura

Turisté mohou používat AR aplikace, které jim ukáží cestu k zajímavým místům a poskytnou bohaté informace o památkách, aniž by museli číst cedule nebo kupovat průvodce.

Retail a nakupování

Obchody nabízejí AR aplikace, které zákazníkům umožňují "vyzkoušet" produkty, jako jsou brýle nebo nábytek, ve svém vlastním prostoru před nákupem.

Zábavní průmysl

Hry jako Pokémon GO ukázaly, jak může AR přenést hraní her do venkovního prostředí, kde hráči interagují s virtuálními postavami v reálném světě.

Marketing a reklama

Značky využívají AR k vytvoření interaktivních a poutavých reklamních kampaní, které zákazníkům umožňují prozkoumat produkty na nové úrovni.

Průmysl a výroba

Inženýři a designéři používají AR k vizualizaci prototypů a ke kontrole, jak se nové komponenty hodí do stávajících systémů.

Budoucnost AR

Rozšířená realita je stále v plenkách, ale její potenciál je obrovský. S rozvojem technologií, jako jsou AR brýle a další nositelná zařízení, se můžeme těšit na ještě pohlcující zážitky. Představujeme si svět, kde AR pomůže lékařům provádět složité operace, architektům procházet se po budovách, které ještě nebyly postaveny, a učitelům transformovat tradiční třídy na interaktivní učební prostředí.

Závěrem, rozšířená realita není jen dalším technologickým výstřelkem – je to nástroj, který může zlepšit naše pracovní postupy, učení a každodenní zážitky. Jak se technologie AR bude dále vyvíjet, můžeme očekávat, že se stane ještě více integrovanou součástí našich životů. Vítejte v budoucnosti, kde reálný svět a digitální obsah splynou do jednoho úžasného zážitku.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Rozšířená realita (AR): Co to je a jak ji využít | Eri | Zpět na úvodní stránku