Akce: Modem ZTE za 699,-Kč. Lze objednat do 29.2.2024. Více info ZDE.

Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu

Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu

Slovník pojmů v telekomunikacích
Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu

Tethering: Sdílení Internetu na dosah ruky

Tethering - Krok za krokem k Internetové symbióze.


Představte si situaci: Jste na cestách, v kavárně nebo třeba na chatě v hlubokém lese, kde Wi-Fi signál je stejně vzácný jako jednorožec. Potřebujete naléhavě odeslat e-mail z notebooku nebo poslat pracovní projekt, ale jediné připojení k internetu, které máte k dispozici, je to ve vašem smartphonu. Co teď? Tady přichází na scénu tethering – záchranná technologická brána, která promění váš mobilní telefon v osobní Wi-Fi hotspot a poskytne internetovou infuzi vašim dalším zařízením.

Tethering je termín, který možná nezní úplně domácky, ale jeho praktické využití je tak jednoduché jako zapojení konvice do elektrické zásuvky. Jedná se o proces, kdy svůj mobilní telefon – ten malý počítač, co nosíte v kapse – přetvoříte v internetový most, který přenáší data z vašeho mobilního datového tarifu na jiná zařízení, jako jsou notebooky, tablety nebo dokonce jiné telefony.

Příběh o tetheringu může začít jedním jednoduchým nastavením. Většina moderních smartphonů má v menu nastavení sekci „Připojení a sdílení“, „Mobilní hotspot“ nebo něco podobného. Když tuto funkci aktivujete, váš telefon vytvoří Wi-Fi síť, k níž se mohou připojit ostatní zařízení. Klíčem k tomuto digitálnímu spojení je bezpečnostní heslo, které ochrání váš nově vytvořený hotspot před nezvanými hosty.

Ale to není vše! Tethering může nabrat různé formy. Jakoby byl švýcarským nožem komunikace, nabízí vám více cest, jak se dostat na internetovou dálnici. Můžete zvolit klasické Wi-Fi sdílení, které funguje na principu bezdrátového signálu, ale co když je signál slabý nebo chcete ušetřit baterii? V takovém případě přichází na řadu tethering přes USB kabel. Stačí připojit telefon k počítači pomocí USB a voilà, jste online s výhodou nabíjení telefonu během používání.

Pokud se potřebujete připojit k zařízení, které je dál než dosah Wi-Fi, ale blíže než je vhodné pro USB, můžete použít Bluetooth tethering. Tato metoda není tak rychlá jako Wi-Fi nebo USB, ale je skvělá pro spoření energie a připojení například k chytrým hodinkám nebo tabletu, který je jen v sousedním pokoji.

A jaké jsou praktické příklady využití tetheringu? Představme si Martina, nezávislého grafika, který pracuje z kavárny. Wi-Fi síť zrovna vypadla, ale Martin musí odeslat návrhy klientovi. Aktivuje tethering na svém smartphonu, připojí notebook a v mžiku posílá soubory klientovi. Nebo si vezměme Annu, která je na rodinné dovolené a její děti chtějí sledovat své oblíbené seriály na tabletu, ale chata, kde bydlí, nemá internet. Anna zapne tethering, děti se připojí k tabletu a užívají si zábavu, zatímco Anna relaxuje s knihou v ruce.

Tethering je tedy nejen technologickým pojmem, ale stává se součástí našich životů jako praktický pomocník v dobách "internetové nouze". Ať už jste technologický nováček nebo digitální nomád, tethering vám umožní být vždy a všude online. Je to jako mít v kapse vlastního osobního internetového strážce, který je připraven kdykoli rozsvítit světlo v temném tunelu offline existence.

Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Pevný Internet

Internet

Internetová televize

LiveTV

Mobilní a datové Tarify

Mobilní Tarify

Bezdrátový 5G Internet

Bezdrátový Internet

Reference dostupnosti podle krajů a obcí!

Reference

Kontakt obchodní oddělení

Kontakt


Hledáte další informace?

Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku