Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Tethering - Sdílení Internetu.


Představte si situaci: Jste na cestách, v kavárně nebo třeba na chatě v hlubokém lese, kde Wi-Fi signál je stejně vzácný jako jednorožec. Potřebujete naléhavě odeslat e-mail z notebooku nebo poslat pracovní projekt, ale jediné připojení k internetu, které máte k dispozici, je to ve vašem smartphonu. Co teď? Tady přichází na scénu tethering – záchranná technologická brána, která promění váš mobilní telefon v osobní Wi-Fi hotspot a poskytne internetovou infuzi vašim dalším zařízením.

Tethering je termín, který možná nezní úplně domácky, ale jeho praktické využití je tak jednoduché jako zapojení konvice do elektrické zásuvky. Jedná se o proces, kdy svůj mobilní telefon – ten malý počítač, co nosíte v kapse – přetvoříte v internetový most, který přenáší data z vašeho mobilního datového tarifu na jiná zařízení, jako jsou notebooky, tablety nebo dokonce jiné telefony.

Příběh o tetheringu může začít jedním jednoduchým nastavením. Většina moderních smartphonů má v menu nastavení sekci „Připojení a sdílení“, „Mobilní hotspot“ nebo něco podobného. Když tuto funkci aktivujete, váš telefon vytvoří Wi-Fi síť, k níž se mohou připojit ostatní zařízení. Klíčem k tomuto digitálnímu spojení je bezpečnostní heslo, které ochrání váš nově vytvořený hotspot před nezvanými hosty.

Ale to není vše! Tethering může nabrat různé formy. Jakoby byl švýcarským nožem komunikace, nabízí vám více cest, jak se dostat na internetovou dálnici. Můžete zvolit klasické Wi-Fi sdílení, které funguje na principu bezdrátového signálu, ale co když je signál slabý nebo chcete ušetřit baterii? V takovém případě přichází na řadu tethering přes USB kabel. Stačí připojit telefon k počítači pomocí USB a voilà, jste online s výhodou nabíjení telefonu během používání.

Pokud se potřebujete připojit k zařízení, které je dál než dosah Wi-Fi, ale blíže než je vhodné pro USB, můžete použít Bluetooth tethering. Tato metoda není tak rychlá jako Wi-Fi nebo USB, ale je skvělá pro spoření energie a připojení například k chytrým hodinkám nebo tabletu, který je jen v sousedním pokoji.

A jaké jsou praktické příklady využití tetheringu? Představme si Martina, nezávislého grafika, který pracuje z kavárny. Wi-Fi síť zrovna vypadla, ale Martin musí odeslat návrhy klientovi. Aktivuje tethering na svém smartphonu, připojí notebook a v mžiku posílá soubory klientovi. Nebo si vezměme Annu, která je na rodinné dovolené a její děti chtějí sledovat své oblíbené seriály na tabletu, ale chata, kde bydlí, nemá internet. Anna zapne tethering, děti se připojí k tabletu a užívají si zábavu, zatímco Anna relaxuje s knihou v ruce.

Tethering je tedy nejen technologickým pojmem, ale stává se součástí našich životů jako praktický pomocník v dobách "internetové nouze". Ať už jste technologický nováček nebo digitální nomád, tethering vám umožní být vždy a všude online. Je to jako mít v kapse vlastního osobního internetového strážce, který je připraven kdykoli rozsvítit světlo v temném tunelu offline existence.

Kompletní Slovník pojmů v Telekomunikacích
Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Tethering - Jak Sdílet Internet z Mobilu | Eri | Zpět na úvodní stránku