Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Thunderbolt - Síla a rychlost v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Thunderbolt - Síla a rychlost v telekomunikacích


Ponořte se do naší sekce a objevte méně známá fakta o Thunderboltu – rozhraní, které změnilo pravidla hry v přenosu dat a konektivitě zařízení.

Když se řekne Thunderbolt, mnohým se před očima vybaví záblesk blesku rozřezávající tmavé oblohy, doprovázený dunivým hřměním. A vlastně není tato představa tak daleko od pravdy, pokud jde o výkon a rychlost, které symbolizuje stejnojmenné rozhraní v telekomunikacích. Thunderbolt je technologický blesk, který rozjasňuje oblast přenosu dat a konektivity zařízení.

Začněme od samého počátku. Thunderbolt je vysokorychlostní rozhraní vyvinuté společnostmi Intel a Apple. Jeho cesta začala v roce 2011 a od té doby se rozvíjí a poskytuje uživatelům neuvěřitelnou rychlost a flexibilitu.

Představte si, že stojíte na nádraží a sledujete, jak rychlovlak míjí pomalé osobní vlaky. Thunderbolt je v tomto přírovnání rychlovlakem, zatímco starší rozhraní, jako je USB 2.0, jsou ty pomalé vlaky. S Thunderboltem můžete dosáhnout rychlosti přenosu dat až 40 Gb/s, což je dostatečné k tomu, abyste přenesli celovečerní film ve 4K rozlišení za méně než sekundu!

Ale co to znamená v praxi? Jaký je skutečný přínos pro uživatele? Představte si, že jste profesionální fotograf nebo videograf a potřebujete rychle a efektivně přenést gigabajty dat z externího pevného disku do počítače. Thunderbolt znamená konec dlouhého čekání. Znamená to, že vaše kreativita a pracovní tok nebudou nikdy přerušeny pomalým přenosem dat.

Thunderbolt 3 je zatím poslední verze tohoto rozhraní, která v sobě kombinuje přenos dat, video výstup a napájení přes jeden univerzální USB-C konektor. Můžete tak například připojit externí grafickou kartu k notebooku, který by sám o sobě neměl dostatek výkonu pro náročné úkoly, jako je hraní nejnovějších her nebo renderování videí.

A co je na Thunderboltu 3 opravdu pozoruhodné, je jeho schopnost připojit až čtyři 4K monitory najednou. To otevírá dveře pro extrémní multitasking a poskytuje neuvěřitelné pracovní prostředí pro grafické designéry, finanční analytiky a každého, kdo potřebuje mít přehled o mnoha úlohách současně.

Je však důležité nepřehlédnout skutečnost, že Thunderbolt 3 a USB-C nejsou totéž. Přestože Thunderbolt 3 využívá USB-C konektor, ne každé zařízení s USB-C podporuje Thunderbolt 3. USB-C se týká pouze tvaru konektoru a jeho schopnosti přenášet data, video a napájení. Thunderbolt 3 na to navazuje a přidává extrémní rychlost a rozšiřitelnost.

Představme si situaci, kdy máte USB-C bez Thunderboltu jako silnici, kterou mohou používat všechna vozidla, ale s omezenou rychlostí. Thunderbolt přidává do této silnice speciální pruhy pro vozidla s vysokým výkonem, která mohou jet mnohonásobně rychleji.

Thunderbolt také umožňuje vytváření řetězců zařízení. Můžete připojit několik zařízení v sérii – například pevný disk, monitor a dokovací stanici – a všechna zařízení budou komunikovat přes jediný Thunderbolt port na vašem počítači. To minimalizuje kabelový nepořádek a zjednodušuje pracovní stanice.

V dnešní době, kdy jsme svědky neustálého nárůstu objemu dat a potřeby rychlejšího zpracování, je Thunderbolt neocenitelným nástrojem pro každého, kdo hledá maximální výkon a efektivitu. Od profesionálních filmových tvůrců přes IT specialisty až po běžné uživatele, kteří chtějí zálohovat své fotografie a videa – Thunderbolt nabízí nejen bleskovou rychlost, ale také jednoduchost a univerzálnost.

Přes svou sílu a rychlost je však Thunderbolt stále ve vývoji a neustále se zlepšuje. S každou novou generací se očekává, že bude ještě rychlejší, silnější a schopnější překonávat výzvy, které přináší stále se vyvíjející technologický svět. Thunderbolt je skutečně bleskem, který neustále září na obloze inovací v telekomunikacích.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Thunderbolt - Síla a rychlost v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku