Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co znamená UPS v telekomunikacích? | Vysvětlení pojmu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co znamená UPS v telekomunikacích? | Vysvětlení pojmu

Rozluštění pojmu UPS v telekomunikacích

Co znamená UPS v telekomunikacích?


Sekce: Uninterruptible Power Supply (UPS) - Základní kámen spolehlivého napájení

V oblasti telekomunikací a IT se setkáváme s mnoha technickými termíny a zkratkami. Jednou z nich je UPS, která stojí za anglickým výrazem Uninterruptible Power Supply nebo také Uninterruptible Power Source. Tento termín se týká technologie, která je nezbytná pro hladký a nepřerušovaný provoz všech druhů zařízení a systémů, kde jakákoliv doba výpadku může mít kritické následky.

Co to znamená? Představte si nemocnici, kde je mnoho životně důležitých zařízení. Pokud by došlo k výpadku elektrické energie, mohl by to být doslova otázka života a smrti. Zde přichází na řadu UPS. Je to záložní zdroj energie, který v případě výpadku hlavního zdroje napájení zajišťuje nepřerušovaný chod elektrických zařízení.

UPS systémy se využívají nejen v nemocnicích, ale také v telekomunikacích, na letištích, ve velkých datových centrech nebo v průmyslových podnicích. Ve firmách se UPS často používá k zajištění nepřerušeného provozu serverů a počítačových systémů.

Pokud byste měli zájem o zajištění nepřerušovaného napájení ve vaší firmě, je několik možností. Můžete investovat do vlastních UPS systémů a průběžně je testovat a udržovat. Další možností je využití profesionálních datových center, které nabízejí tzv. server housing. Tato služba zahrnuje migraci vašich serverů do zabezpečeného data centra, kde je zajištěno nepřerušované napájení a klimatizace. Vaše data budou v bezpečí a vy k nim budete mít kdykoli přístup.

Bezpečí a spolehlivost - to jsou dva klíčové aspekty, které UPS zajišťuje. Při plánování infrastruktury IT by měl být tento aspekt vždy zvážen.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co znamená UPS v telekomunikacích? | Vysvětlení pojmu | Eri | Zpět na úvodní stránku