Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Upscaling: Zvyšování kvality obrazu k dosažení vyššího rozlišení | Telekomunikace

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Upscaling: Zvyšování kvality obrazu k dosažení vyššího rozlišení | Telekomunikace

Co je to upscaling? Technologie zvyšování kvality obrazu vysvětlena

Upscaling: Zvyšování kvality obrazu k dosažení vyššího rozlišení


Upscaling: Zvyšování kvality obrazu k dosažení vyššího rozlišení

Upscaling, neboli zvýšení rozlišení, je technologie, kterou používají moderní televizory a projektory k upravení kvality obrazu z nižšího rozlišení na vyšší rozlišení. Tento proces je zvláště užitečný pro zobrazení materiálu, který byl původně pořízen v horší kvalitě, jako je například HD vysílání, které je pak převedeno na 4K rozlišení.

Jak funguje upscaling? Procesor v daném zařízení analyzuje obrazový signál a za pomoci složitých algoritmů a početních operací dopočítá chybějící informace a detaily tak, aby byl výsledný obraz co nejpřesnější. Tento proces je tak pokročilý, že většina diváků ani nepozná, že byl záznam uměle vylepšen.

Je důležité zdůraznit, že upscaling neznamená, že se kvalita obrazu rovná kvalitě nativního 4K nebo jiného vyššího rozlišení. Upscaling se snaží vytvořit obraz, který je co nejblíže kvalitě nativního vyššího rozlišení. Faktická kvalita obrazu po upscalingu závisí na různých faktorech, včetně kvality původního materiálu a schopností daného procesoru provádět upscaling.

Upscaling je nepochybně užitečný nástroj, který může výrazně zlepšit zážitek ze sledování televize nebo promítání. Toto je doba, kdy technologie stále pokračují v rapidním tempu a upscaling je jedním z těch pokroků, které nám umožňují vychutnat si naše multimediální zážitky na ještě vyšší úrovni.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Upscaling: Zvyšování kvality obrazu k dosažení vyššího rozlišení | Telekomunikace | Eri | Zpět na úvodní stránku