Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

USB-C: Moderní typ konektoru pro vysokorychlostní přenos dat

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

USB-C: Moderní typ konektoru pro vysokorychlostní přenos dat

Co je to USB-C? Vše, co potřebujete vědět

USB-C: Moderní typ konektoru pro vysokorychlostní přenos dat


Ve světě technologie a telekomunikací existují různé výrazy a zkratky, které mohou být pro laiky komplikované a matoucí. Dnes se zaměříme na jeden specifický pojem - USB C, jehož plné označení je USB-C neboli USB typu C.

USB-C je moderní typ konektoru, který je navržen s ohledem na vysokou rychlost přenosu dat a oboustranný přenos videa. USB-C může být použit pro napájení zařízení, přenos dat a dokonce i pro přenos videa ve vysokém rozlišení. Tento typ konektoru je také univerzální - můžete ho používat pro připojení různých zařízení, jako jsou notebooky, tablety nebo mobilní telefony.

Jednou z nejlepších vlastností USB-C je jeho oboustranný konektor. To znamená, že nemusíte se zamýšlet, kterou stranu zapojíte do zařízení, což je často problém u starších typů USB. To výrazně zjednodušuje a urychluje zapojování a minimalizuje možnost poškození konektoru.

Ale co to znamená pro vás, koncového uživatele? Především to znamená větší pohodlí a efektivitu. Například, pokud potřebujete nahrát velké množství dat z vašeho notebooku na externí pevný disk, můžete to udělat rychleji a snadněji s USB-C. A pokud potřebujete nabít váš tablet nebo mobil, můžete použít stejný kabel bez nutnosti hledání specifického konektoru.

V dnešní době, kdy je technologie stále více integrovaná do našeho každodenního života, je velmi důležité rozumět tomu, jak fungují různé komponenty a technologie, které používáme. Ať už jste technický expert nebo jen občasný uživatel technologie, pochopení významu a funkčnosti USB-C vám může pomoci lépe využívat a ovládat vaše digitální zařízení.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

USB-C: Moderní typ konektoru pro vysokorychlostní přenos dat | Eri | Zpět na úvodní stránku