Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Jak se chránit před počítačovými viry. Viry: Neviditelní nepřátelé vašich zařízení

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vir: Co je to a jak se před ním chránit


V dnešní digitální době je důležité rozumět pojmům, které se týkají bezpečnosti našich zařízení. Jedním z nejčastěji zmiňovaných výrazů je vir. V této sekci se podrobně podíváme na to, co vir je, jak funguje a jak se před ním můžeme účinně chránit.


Co je to vir?


Vir, často označovaný také jako počítačový virus, je druh programu, který se šíří sám a kopíruje bez vědomí či souhlasu uživatele. Viry se mohou ukládat do dokumentů nebo jiných programů, kde mohou způsobit různé škody. Některé viry například mažou jiné programy, zatímco jiné jen zatěžují počítač tím, jak se kopírují. Viry patří do širší skupiny programů nazvaných malware, jejichž hlavním účelem je uškodit.


Jak viry fungují?


Viry fungují tak, že se připojují k legitimním programům nebo souborům a při jejich spuštění se aktivují. Poté se mohou šířit na další soubory nebo programy, což může vést k jejich poškození nebo ztrátě dat. Některé viry jsou navrženy tak, aby byly co nejméně nápadné, zatímco jiné mohou způsobit okamžité a viditelné škody.


Příklady virů


Existuje mnoho různých typů virů, z nichž každý má své specifické vlastnosti a účinky. Například:


Jak se viry šíří?


Viry se mohou šířit různými způsoby. Nejčastějšími metodami jsou:


Existuje několik způsobů, jak se chránit před viry:


1. Instalace antivirového programu


Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se chránit před viry, je instalace antivirového programu. Tyto programy dokážou detekovat a odstranit viry z vašeho počítače. Je důležité mít antivirový program neustále aktualizovaný, aby mohl rozpoznat i nejnovější hrozby.

2. Bezpečné chování na internetu


Nikdy nestahujte soubory z neznámých nebo nedůvěryhodných webových stránek. Buďte opatrní při otevírání příloh z emailů, zejména pokud pocházejí od neznámých odesílatelů. Pokud se nějaký soubor tváří jako oficiální program, ale stáhli jste si jej z neoficiálního webu, raději jej neotevírejte.

3. Opatrnost při používání fyzických zařízení


Viry se mohou šířit také prostřednictvím fyzických zařízení, jako jsou USB disky. Nekopírujte ani neotevírejte soubory z cizích zařízení, pokud si nejste jisti jejich bezpečností.


Závěr


Viry představují významnou hrozbu pro naše digitální zařízení a data. Je důležité být informovaný a přijímat opatření k ochraně před těmito škodlivými programy. Instalace antivirového programu, bezpečné chování na internetu a opatrnost při používání fyzických zařízení jsou klíčové kroky k minimalizaci rizika infikování virem. Pamatujte, že prevence je vždy lepší než řešení následků.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Jak se chránit před počítačovými viry. Viry: Neviditelní nepřátelé vašich zařízení | Eri | Zpět na úvodní stránku