Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Vyhledávač - Jak funguje a jak ho využít na maximum

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vyhledávač: Průvodce po informační dálnici


Představte si obrovskou knihovnu, ve které najdete odpověď na každou otázku. Knihovnu tak rozsáhlou, že by se do ní nevešla ani všechna tištěná slova světa. Takovou knihovnou je internet. A vyhledávač? Ten je vaším věrným průvodcem, který vám pomůže se v té záplavě informací neztratit.
Slovem vyhledávač označujeme sofistikovaný počítačový systém, jenž slouží k prohledávání nepřeberného množství informací dostupných na internetu. Funguje na principu zadání klíčových slov, na jejichž základě vám zobrazí relevantní výsledky.
Představte si, že hledáte recept na borůvkový koláč. Do vyhledávače zadáte klíčová slova "recept borůvkový koláč" a během zlomku sekundy se vám zobrazí stovky, ne-li tisíce odkazů na webové stránky s recepty.


Jak vyhledávač funguje?

Základem fungování internetových vyhledávačů jsou tzv. roboti. Tito neúnavní digitální dělníci neustále procházejí webové stránky a sbírají informace o jejich obsahu. Tyto informace pak ukládají do obří databáze, která slouží jako základ pro vyhledávání.

Když zadáte do vyhledávače dotaz, spustí se složitý proces analýzy a porovnávání. Vyhledávač projde svou databázi a vybere webové stránky, které nejlépe odpovídají zadaným klíčovým slovům. Výsledky se pak zobrazí seřazené podle relevance, tedy podle toho, jak moc se shodují s vaším dotazem.


Nejste si jisti, jak formulovat dotaz?

Nezoufejte! Vyhledávače jsou dnes velmi inteligentní a poradí si i s nepřesnými dotazy. Můžete zadat celou větu, otázku nebo jen několik klíčových slov.


Chcete-li však dosáhnout co nejpřesnějších výsledků, zkuste se řídit těmito tipy:


Mezi nejznámější vyhledávače patří:

Vyhledávače jsou mocným nástrojem, který nám otevírá bránu k nekonečnému světu informací. Naučte se je efektivně využívat a objevte jejich plný potenciál!

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Vyhledávač - Jak funguje a jak ho využít na maximum | Eri | Zpět na úvodní stránku