Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Wearables: Budoucnost nositelné elektroniky v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Wearables: Budoucnost nositelné elektroniky v telekomunikacích

Význam a využití "Wearables" v moderních telekomunikacích

Wearables: Budoucnost nositelné elektroniky v telekomunikacích


Wearables, odvozený z anglického slova "wearable" - nositelný, jsou fenoménem moderní doby. Představují širokou škálu elektronických zařízení, které můžeme nosit na těle, a to buď jako doplňky (např. chytré hodinky, náramky, prsteny), nebo přímo jako oblečení (oděvy s vestavěnou elektronikou). Tyto přístroje, v jistém smyslu spojující módu a technologii, jsou významnými hráči v oblasti telekomunikací, protože ovlivňují způsob, jakým komunikujeme a interagujeme s technologií.

Wearables jsou obecně navrženy tak, aby byly kompaktní, lehké a příjemné na nošení. Důležitou součástí jejich designu je také intuitivní ovládání a schopnost synchronizace s jinými zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Díky tomu mohou uživatelé přijímat zprávy, upozornění a dokonce i telefonní hovory přímo na svém nositelném zařízení, aniž by museli sáhnout po svém telefonu.

Ale wearables nejsou jen o pohodlí a komunikaci. Hrají klíčovou roli v oblasti zdravotnictví a wellness, kde monitorují zdravotní parametry uživatele, jako je srdeční tep, kvalita spánku, počet kroků nebo kalorie spálené během dne. Tyto informace mohou lékařům poskytnout cenné údaje o zdravotním stavu pacienta, a tím přispět k lepší diagnostice a léčbě. Některé nositelné přístroje mohou dokonce upozornit na potenciální zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak nebo arytmie.

Pro ilustraci funkčnosti wearables vezměme za příklad chytré hodinky. Tyto hodinky mohou měřit srdeční tep a sledovat fyzickou aktivitu uživatele. Když uživatel běží, hodinky zaznamenávají jeho vzdálenost, rychlost a tempo, a poté tyto údaje synchronizují s aplikací na jeho smartphonu. Když uživatel dostane zprávu na svůj telefon, hodinky mu o tom upozorní vibrací a umožní mu přečíst si ji přímo na svém zápěstí. V případě potřeby mohou hodinky dokonce zavolat pomoc - a to všechno přímo ze zápěstí uživatele.

Ve světě telekomunikací představují wearables slibnou budoucnost. S přibývajícími inovacemi a technologickým pokrokem se můžeme těšit na nové nositelné technologie, které přinesou ještě větší pohodlí a bezpečnost do našich životů.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Wearables: Budoucnost nositelné elektroniky v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku