Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Wi-Fi Routery: Bezdrátová brána do světa telekomunikací

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Wi-Fi Routery: Bezdrátová brána do světa telekomunikací

Ponořte se do světa Wi-Fi routerů

Wi-Fi Routery: Bezdrátová brána do světa telekomunikací


Svět telekomunikací je plný technických termínů a zkratek, které mohou být pro nezasvěceného člověka matoucí. Jeden z nich, který se ale stává stále běžnějším, je Wi-Fi router. Co to vlastně je, jak funguje a proč je pro nás tak důležitý?

Wi-Fi router je technické zařízení, které umožňuje bezdrátové připojení domácí, případně menší pracovní sítě k internetu. Je to takový malý krabicek, který většinou naleznete někde v rohu místnosti, s řadou blikajících světel. Ale jak vlastně funguje?

Na první pohled může být takový router ošemetně komplikovaný, ale pokud se podíváme pod pokličku, zjistíme, že v zásadě se jedná o kombinaci dvou hlavních komponent: routeru (směrovače) a Wi-Fi modulu.

Router je zařízení, které spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi obsah. Můžete si ho představit jako poštovního doručovatele, který bere balíky (v našem případě data) z jedné sítě a doručuje je do druhé. Bezdrátový Wi-Fi modul pak funguje jako řídící prvek celé bezdrátové sítě. Je to takový dirigent orchestru, který se stará o to, aby všechny komponenty Wi-Fi sítě hrály správně a v souladu.

Ale proč je vlastně Wi-Fi router tak důležitý? Díky Wi-Fi routeru mohou všechna zařízení v síti – ať už to jsou notebooky, tablety, mobilní telefony, ale třeba i domácí tiskárny – komunikovat s ostatními zařízeními a připojovat se k internetu. Bez Wi-Fi routeru by byla tato komunikace mnohem složitější, nebo dokonce nemožná.

V dnešní době, kdy jsou online aktivity všeobecně rozšířené, je Wi-Fi router prakticky nutností. Bez něj bychom měli omezený přístup k internetu, což by bylo v dnešní digitální době téměř nepředstavitelné.

Je důležité si uvědomit, že Wi-Fi router a router nejsou totožné pojmy. Zatímco router může být použit pro připojení zařízení k internetu pomocí kabelů, Wi-Fi router umožňuje bezdrátové připojení. To znamená, že můžete svůj počítač, tablet nebo telefon připojit k internetu odkudkoli ve vašem domě nebo kanceláři, bez nutnosti použití kabelů.

Wi-Fi router je tedy skvělou technologií, která nám umožňuje připojit se k internetu s maximálním pohodlím. Ať už chcete pracovat na svém notebooku v kavárně, sledovat film na tabletu v ložnici nebo tisknout dokumenty z mobilu, Wi-Fi router vám to umožní. Je to malý zázrak v našem domově či práci, který nám otevřel dveře do bezdrátového světa internetu.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Wi-Fi Routery: Bezdrátová brána do světa telekomunikací | Eri | Zpět na úvodní stránku