Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Widgety v telekomunikacích - co to je?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Widgety v telekomunikacích - co to je?


Ve světě telekomunikací se můžeme setkat s nejrůznějšími výrazy a zkratkami, které pro laika mohou působit jako tajný jazyk technologií. Jedním z takových termínů je "widget". Ale co to vlastně widget je a k čemu slouží? Pojďme se na to podívat blíže.

Slovo "widget" pochází z angličtiny a v překladu znamená "věcička". Často se využívá v kontextu počítačů a telekomunikačních technologií, kde označuje malý software nebo aplikaci, která je součástí většího systému. Widgety můžeme najít na našich mobilních telefonech, tabletách, chytrých hodinkách, ale i na počítačích. Jejich úkolem je zobrazovat určitý obsah nebo poskytovat omezenou funkčnost větší aplikace bez nutnosti otevírat celou aplikaci.

Může to být například widget zobrazující aktuální počasí, kalendář s nadcházejícími událostmi, přehrávač hudby, nebo třeba widget sledující výkon vašeho počítače. Každý widget je navržen tak, aby vám poskytl právě tu nejdůležitější informaci, kterou potřebujete, a to hned na první pohled.

Pojem widget je tedy velmi široký a zahrnuje různé typy těchto malých aplikací. Některé widgety mohou být předinstalovány přímo do vašeho zařízení výrobcem, jiné si můžete stáhnout a přidat podle svých potřeb.

Je důležité si uvědomit, že i když jsou widgety malé a zdánlivě jednoduché, mohou skrývat velmi složitou technologii. Aby widget mohl zobrazovat aktuální informace, musí být neustále spojen s internetem a komunikovat s větší aplikací, ze které tyto informace čerpá. Tento proces může být náročný na výkon vašeho zařízení a spotřebu baterie, proto je dobré přemýšlet, které widgety opravdu potřebujete a které ne.

Přesto jsou widgety velmi užitečným nástrojem, který nám může usnadnit život. Díky nim máme rychlý přístup k informacím, které jsou pro nás důležité, aniž bychom museli procházet složitými menu a nastaveními. Můžou nám pomoci s organizací času, sledováním zpráv nebo třeba s kontrolou našeho zdraví.

Na závěr bychom mohli říct, že widgety jsou jako malí pomocníci, které nám usnadňují cestu v digitálním světě. Ať už potřebujeme rychle zjistit aktuální počasí, zkontrolovat emaily nebo si jen pustit oblíbenou píseň, vždy se můžeme spolehnout na naše widgety.

Jednou z největších výhod widgetů je jejich přizpůsobitelnost. Můžeme si je nastavit přesně podle svých potřeb a upravit jejich vzhled tak, aby se nám líbil a příjemně se nám s nimi pracovalo. A když už nám nějaký widget nebude vyhovovat, můžeme ho jednoduše odstranit a vyměnit za jiný. Taková je krása widgetů - jsou malé, ale mocné.

Tak to je widget - výkonný nástroj v malém balení, který vám umožní mít vše, co potřebujete, na dosah ruky. Příště, když na svém telefonu nebo počítači uvidíte malou ikonku zobrazující aktuální počasí nebo výpis z kalendáře, vzpomeňte si, jak moc práce a technologie stojí za tímto malým, ale užitečným pomocníkem.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Widgety v telekomunikacích - co to je? | Eri | Zpět na úvodní stránku