Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Podrobný pohled na Windows Phone a jeho roli v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Podrobný pohled na Windows Phone a jeho roli v telekomunikacích

Windows Phone: Historie a význam v telekomunikacích

Podrobný pohled na Windows Phone a jeho roli v telekomunikacích


Windows Phone: Operační systém, který změnil pravidla hry

Telekomunikace nás spojují, překonávají čas i prostor. A tím, co umožňuje tyto spojení uskutečnit, jsou operační systémy. Jedním z nejvýznamnějších hráčů na tomto poli byl operační systém Windows Phone od společnosti Microsoft.

Windows Phone navázal na předchozí systém Windows Mobile a poprvé spatřil světlo světa v roce 2010. Jeho příchod byl vítán s nadšením, především díky své unikátní obrazovce nazývané "Metro", která uživatelům nabídla zcela nový zážitek z používání mobilního telefonu.

Windows Phone byl navržen tak, aby přinášel nejlepší uživatelský zážitek. Jeho minimalistické rozhraní, živé dlaždice a plynulá integrace se službami Microsoftu, včetně Office a OneDrive, byly jeho hlavními taháky. Ale to, co ho odlišovalo od konkurence, byla jeho úzká integrace s hardwarem. To znamenalo, že výrobci telefonů neměli mnoho možností pro přizpůsobení, což z něj dělalo stabilní a konzistentní platformu.

V průběhu let se Windows Phone vyvíjel a přinášel nové funkce a vylepšení. Přesto však nikdy nedosáhl takového tržního podílu, jaký si Microsoft přál. I přes své jedinečné funkce a vynikající uživatelský zážitek se Windows Phone nesetkal s takovým úspěchem jako jeho konkurenti Android a iOS.

V roce 2019 Microsoft oznámil, že ukončí podporu Windows Phone. Poslední bezpečnostní aktualizace byla vydána 10. prosince 2019. To byl poslední hřebík do rakve tohoto operačního systému, který se snažil přinést do světa mobilních telefonů svěží vítr.

Přestože je Windows Phone nyní minulostí, jeho vliv na průmysl mobilních telefonů je stále patrný. Představil světu unikátní uživatelský zážitek, který byl zaměřen na jednoduchost a konzistenci. Ačkoli se Microsoft nyní zaměřuje na jiné platformy, jako je Android a iOS, odkaz Windows Phone bude stále žít v srdcích těch, kteří ho používali.

Microsoft doporučuje majitelům zařízení s Windows Phone přejít na operační systémy Android nebo iOS. Ale ať už jste věrný fanoušek Windows Phone nebo jen někdo, kdo ocení dobře navržený operační systém, jedno je jasné: Windows Phone byl důkazem toho, jak může být telekomunikace nejen funkční, ale i krásná.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Podrobný pohled na Windows Phone a jeho roli v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku